Najpiękniejsze piaszczyste i szerokie plaże w Grecji, na których wypoczniesz. Prawdziwe wakacyjne perełki

Wakacje w Grecji dla wielu z nas stały się definicją największego relaksu. Greckie plaże słyną jako jedne z najpiękniejszych, a natura, która otacza je dookoła to dopełnienie prawdziwej arkadii. Przygotowaliśmy zestawienie trzech piaszczystych plaż. Te widoki napełnią wasze oczy cudownym obrazem.

Sezon wakacyjny zobowiązuje nas do podjęcia trudnych decyzji. Z jednej strony oczkujemy odpoczynku, pławiąc się w cichej naturze i szumie morza, z drugiej szukamy ludzi, życia, emocji i niesamowitych przeżyć. Być może właśnie ze względu na połączenie tych dwóch skrajnych elementów, zwykle nasze walizki kierują się w stronę Grecji. Miasteczka słynące z małych, białych domków to idealny balans pomiędzy życiem a ciszą. Mówi się nawet, że najpiękniejsze plaże zawsze są oznaczone biało-niebieską flagą. I być może coś w tym jest. Urwiste klify i mocne skały kryją w sobie niesamowite, morskie tajemnice, które tylko czekają, aż w końcu odkryjemy ich uroki. Które plaże warto odwiedzić?

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Różowa plaża na Krecie. Elafonisi kryje w sobie niepowtarzalne doznania

Życie jest tylko jedno, więc musimy czerpać z niego garściami. Znacie to uczucie, gdy przed waszymi oczami rozpościera się tak piękny widok, że aż otwieracie je ze zdumienia, a każde mrugnięcie staje się dla was utraconym momentem? My też je znamy. Elafonisi kryje w sobie niepowtarzalny potencjał. Lazurowa woda, idealnie czysta, nieskażona żadnym ludzkim dotykiem i plaża mieniąca się najróżniejszymi odcieniami różu robi fenomenalne wrażenie. Ta piaszczysta perła kryje się na południowo-zachodnim wybrzeżu Krety i przyciąga do siebie mnóstwo turystów, którzy traktują ją jak najcenniejszy eksponat. Jeśli szukasz estetycznych przygód, to miejsce nie będzie miało sobie równych.

 

Czerwona plaża na Santorini. Wulkaniczny pył, który kryje w sobie magię

Kolejnym miejscem pełnym magicznych doznań będzie Paralia Kokkini, zwana też Czerwoną Plażą w Akrotiri. Dlaczego czerwona? Nazwa dotyczy pyłu wulkanicznego, który razem z drobnym żwirem tworzy na całej szerokości kolor przygaszonej czerwieni. Dopełnieniem tego pięknego widoku jest klif, który przybiera inny odcień tego ognistego koloru. W duecie powstało miejsce, które nie ma sobie równych. Piękno możemy podziwiać przez całą dobę, ale w czasie „golden hour", gdy złociste słońce dotyka brzegu, doznania są dosłownie nieziemskie.

 

Navagio, czyli najpiękniejszy element Zakynthos. Plaża à la „Piraci z Karaibów"

Jednym z najczęściej rozpoznawanych symboli Grecji jest słynny wrak, który niegdyś podobno należał do perskich handlarzy. To właśnie plaża Navagio stała najsłynniejszym punktem widokowym na ten eksponat. Statek, będący częścią kupieckich przekrętów stał się już na zawsze elementem greckiego krajobrazu, ciesząc turystów swoją tajemniczą historią. Plażę otaczają strome klify, dlatego wcale nie jest tak łatwo się na nią dostać. Mimo to Zatoka Wraku przyciąga wzrok turystów, będąc centrum najciekawszej i nieco dreszczykowej opowieści o morskich przygodach. To odpoczynek dla największych koneserów relaksu w formie nietuzinkowych przeżyć. 

 
Więcej o: