Wakacje nad Morzem Bałtyckim 2021. Ile zapłacimy za tygodniowy pobyt nad Bałtykiem? Ceny idą w górę

Marzą ci się wakacje nad morzem? Bałtyckie plaże kuszą nas, aby odwiedzić je chociaż na tydzień. Okazuje się jednak, że sprawa nie jest prosta. Wakacje last minute mogą okazać się niemożliwe. Ile zapłacimy za tygodniowy pobyt w Sopocie, Ustce i we Władysławowie?

Sezon wakacyjny oficjalnie wystartował, a to oznacza, że czas planować wakacje. Wielu z nas zapewne obierze tradycyjny kierunek, który wskazuje jedną z nadbałtyckich miejscowości. Polskie morze rozkochało w sobie miliony turystów chętnie korzystających z okazji, aby po raz kolejny zjeść nadmorskiego gofra i czekoladowego świderka w otoczeniu fal i białych mew. Zastanawiacie się, jak wygląda taki wyjazd ze strony finansowej? Ceny bywają naprawdę zaskakujące.

Zobacz wideo Władysławowo i atrakcje dla turystów. Co oprócz plażowania?

Wakacje nad morzem. Oferty w Sopocie. Ile trzeba będzie zapłacić za kilkudniowy wyjazd?

Sopot to jeden z najczęściej wybieranych nadmorskich kierunków. Pełne zieleni miasteczko zachwyca cudowną Operą Leśną, „Montkiem" oraz słynnym na cały świat molo. Okazuje się jednak, że wyprawa do tego miasta wcale nie jest tak kolorowa, jeśli chodzi o finanse. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że o znalezienie miejscówki ogólnie jest bardzo ciężko. Jeśli jednak już coś uda nam się wyhaczyć, możemy spodziewać się dosyć wysokich cen. Jak podaje onet.pl, najtańszy, siedmiodniowy pobyt w hotelu  w okresie 24-31 lipca wynosi 1500 zł, ale tak jak mówimy – NAJTAŃSZY. Zwykle ceny wahają się w okolicach 2000 zł dla dwóch osób. Standardowo jednak trzygwiazdkowy hotel będzie kosztował nas od 3 – 5 tysięcy złotych za niecały tydzień.

 

Co więcej, ceny zakwaterowania w lipcu i tak okazują się tańsze od tych sierpniowych. W następnym miesiącu do dzisiejszej ceny doliczyć trzeba będzie ok. 400 – 500 zł. Oczywiście można wyczaić oferty last minute, które czasami pojawiają się na stronach hoteli, ale jest to jedynie duża okazja, nie standard.

Wakacje nad morzem 2021 w Ustce. Ile będzie nas kosztował kilkudniowy wyjazd nad morze?

Ceny idą w górę także jeśli chodzi o Ustkę. Tygodniowy wyjazd w trzygwiazdkowym hotelu będzie nas kosztował ok. 5 tysięcy złotych. Nie mówiąc już w ogóle o trudności w znalezieniu jakiegokolwiek wolnego miejsca w okresie lipiec –sierpień 2021. Zgodnie z przeglądem ofert przedstawionych na portalu onet.pl , 97 procent ofert zakwaterowania w apartamencie jest już niedostępne. Jeśli jednak uda nam się zdobyć miejsce, możemy spodziewać się kosztów dotykających minimum 1,4 tysiąca złotych. Jeśli chodzi o wynajęcie domku w Ustce, żadna z ofert nie jest już dostępna.

 

Wakacje we Władysławowie. Lato nad Bałtykiem droższe niż kiedykolwiek

Jeśli chodzi o kwestię Władysławowa, okazuje się, że i tutaj sytuacja nie jest zbyt kolorowa. Jeśli zależałoby nam na spędzeniu jednego tygodnia w sierpniu w tym mieście, najprawdopodobniej okaże się, że nie ma na co liczyć. Ani jedna oferta nie jest już aktualna w przypadku trzygwiazdkowych hoteli.  Apartamenty we Władysławowie zaczynają się natomiast od 2 do 3 tysięcy złotych za tydzień. Sytuacja jednak wygląda nieco lepiej jeśli chodzi o koniec sierpnia oraz wrzesień. Oferty są dużo bogatsze i tańsze, a co najważniejsze, w ogóle są. W innym okresie jednak znalezienie czegokolwiek może okazać się dużym problemem.

Ceny są oparte o oferty stron booking.com oraz trivago.pl

 
Więcej o: