Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Najlepsze miejsca na urlop bez tłumów. Tu znajdziesz święty spokój

Masz dość tłumu turystów i szukasz spokojnego miejsca na urlop? Mamy kilka propozycji. Te zakątki urzekają swoim urokiem, a przy tym są zdecydowanie mniej oblegane przez urlopowiczów. Gdzie warto pojechać?

Chcesz uciec od miejskiego zgiełku i tłoku na plażach czy szlakach górskich? Nie ma problemu. Ostało się w Polsce jeszcze kilka spokojnych zakątków, które urokiem równają się z popularnymi atrakcjami, a są zdecydowanie mniej oblegane. 

Zobacz wideo Jak spakować kosmetyczkę na wakacje?

Urlop na kajakach. Gwdą popłyniesz bez tłoku 

Spływy kajakowe cieszą się wśród Polaków ogromną popularnością. To świetny sposób na aktywne spędzanie czasu. Jeśli także lubisz ten sport, ale nie chcesz płynąć wiosło w wiosło z innymi, to polecamy spływ Gwdą. Płynąć można od okolic Szczecinka do Piły lub jeszcze dalej do Ujścia, gdzie rzeka wpada do Noteci. Trasa jest dość długa, więc raczej nie pokonasz jej nawet w jeden weekend. Wyjątkowo piękny jest odcinek od Drężna nad jeziorem Studnica, aż po jezioro Wielimie. Tam rzeka jest dość dzika, wiec trzeba uważać na przeszkody w postaci zwalonych drzew. Płynąc tą trasą, częściej niż człowieka na brzegu rzeki zobaczysz czaplę, sarnę lub inne zwierzęta. 

 

Wulkany w Polsce to mało znana atrakcja

Niewiele osób wie, że w Polsce jest wiele wygasłych wulkanów. Bardzo wiele z nich znajdziesz na Pogórzu Kaczawskim, które nazywane jest krainą wygasłych wulkanów. Najpopularniejszym szczytem tego rejonu jest Ostrzyca Proboszczowicka. Z jej wierzchołka rozciąga się wspaniały widok na całe Sudety. 

Jeśli jednak wulkany cię nie interesują, to na Pogórzu Kaczawskim znajdziesz wiele innych atrakcji jak choćby zabytkowe miasteczka: Złotoryja i Lwówek Śląski oraz zamek Grodziec. 

 

Kochasz Mazury? Odwiedź puszczę Borecką

Puszcza Borecka to niezwykle cenne przyrodniczo miejsce. Choć jest położona wśród wielu popularnych jezior, mało kto do niej trafia. Puszcza słynie z przepięknych tras pieszych i rowerowych. Można tu oglądać liczne zwierzęta zarówno w hodowli, jak i w środowisku naturalnym. Miłośnicy spływów kajakowych mogą wybrać się Łaźną Strugą popłynąć do rzeki Ełk.

 

Góry Bialskie w Sudetach dalej niedoceniane przez turystów

Góry Bialskie to jedno z najbardziej dzikich pasm w Sudetach. Turyści bardzo rzadko trafiają w to miejsce. A szkoda, bo szlaki prowadzą przez przepiękne zakątki - główne szczyty oraz rezerwat przyrody Puszcza Śnieżnej Białki. Rezerwat ten jest najpiękniejszym i najdzikszym zakątkiem tej części Sudetów. Niegdyś stanowił kryjówkę dla przemytników i kłusowników, gdyż jest położony w dość trudnodostępnym rejonie. Wyprawa w Góry Bialskie dostarczy ci niezapomnianych widoków. 

 

Odwiedź perłę województwa lubuskiego 

Łagów jest jednym z piękniejszych zakątków województwa lubuskiego, aczkolwiek zagląda tu niewielu turystów. Miejscowość położona jest między dwoma jeziorami - Łagowskim i Trześniowskim - i zachwyca swoim krajobrazem. Poza pięknymi lasami i jeziorami warto zobaczyć także trzynastowieczny Zamek Zakonu Joanitów, który jest najstarszym obiektem w tej miejscowości. Jedną z atrakcji regionu lubuskiego są też liczne winnice. Z Łagowa jest do nich około 40 minut jazdy samochodem, więc jeśli jesteś smakoszem wina, koniecznie wybierz się na wycieczkę do jednej z nich. 

Dzikie miejsca w Polsce. ŁagówDzikie miejsca w Polsce. Łagów shutterstock/konradkerker

Więcej o: