Gdzie jechać na wakacje w Polsce, by uniknąć tłumów? Oto 5 najbardziej odludnych miejsc, w których naprawdę wypoczniesz

Wakacje bez tłumów? To możliwe! W naszym kraju znajdziesz miejsca, które urzekają urokiem, a są zdecydowanie mniej oblegane nawet w szczycie sezonu wakacyjnego. Gdzie spędzić wakacje, żeby uniknąć korków na szlaku czy szukania miejsca na rozłożenie ręcznika na plaży?

Nie lubisz tłumów? Masz dosyć braku miejsca na rozłożenie ręcznika na plaży, ciągłego hałasu i kolejek do restauracji? Rozumiemy to! Znaleźliśmy dla ciebie kilka urokliwych miejsc, w których na pewno odpoczniesz i nie spotkasz tłumu turystów. Przekonaj się, gdzie warto pojechać. 

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Marzysz o spokojnym wypoczynku nad morzem? Sasino zaprasza

Sasino to malownicza wieś położona na Kaszubach w otoczeniu pięknych rezerwatów przyrody. Baza noclegowa w tej okolicy nie jest zbyt mocno rozbudowana, dlatego plażowicze nie zaglądają tu chętnie. Jeśli jednak wystarcza ci otoczenie gęstych sosnowych lasów, szerokich, pustych plaż i szum fal, to z pewnością będziesz zadowolona.

Oprócz morza największą atrakcją okolicy jest latarnia we wsi Stilo. Latarnia jest wykonana w 100 procentach z metalu, co czyni ją rzadkim okazem. W Polsce są tylko dwie takie latarnie (druga jest w Jastarni). Jeśli chcesz zwiedzić latarnie w środku, to koniecznie przyjedź tu latem. Tylko od czerwca do sierpnia jest to możliwe.

Bezludne miejsca w Polsce - Stilo, latarnia morskaBezludne miejsca w Polsce - Stilo, latarnia morska fot. Kamil Gozdan / Agencja Wyborcza.pl

Góry Bialskie w Sudetach to jedno z rzadziej odwiedzanych miejsc przez turystów

Góry Bialskie to mało znane pasmo w Sudetach Wschodnich. To jedno z najbardziej dzikich pasm w okolicy, a nieliczni nazywają je sudeckimi Bieszczadami. Szlaki prowadzą przez zapierające dech w piersiach miejsca - główne szczyty oraz rezerwat przyrody Puszcza Śnieżnej Białki. Rezerwat ten jest najpiękniejszym i najdzikszym zakątkiem tej części Sudetów. Niegdyś stanowił kryjówkę dla przemytników i kłusowników, gdyż jest położony w dość trudnodostępnym rejonie. 

 

Polska Amazonia - Jezioro Pluszne na Pojezierzu Olsztyńskim

Aż dziwne, że nad Jeziorem Pluszne jest tak mało turystów. To urokliwe miejsce promowało Mazury w konkursie na 7 nowych cudów świata organizowanym przez Fundację "New 7 Wondersby". Na grafice widniało hasło "To Mazury nie Amazonia". Mazury znalazły się wtedy na 14. miejscu najpiękniejszych miejsc na świecie. 

Polska Amazonia nie dość, że zachwyca urodą, to jeszcze jest objęta strefą ciszy, więc nie usłyszysz tam pływających motorówek czy skuterów wodnych. 

Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady

Bieszczady, mimo że już od jakiegoś czasu jest o nich głośno, dalej nie są tak chętnie odwiedzane przez turystów jak Tatry. Choć i tak, jeśli chcesz uniknąć tłumów, lepiej nie wybierać się w pewne miejsca. Należą do nich m.in. Solina, szlak na Połoninę Wetlińską i Caryńską oraz Tarnicę - najwyższy bieszczadzki szczyt. Spokoju zaznasz, wybierając trasę wiodącą na Bukowe Berdo lub Okrąglik. Widoki są niesamowite, a turystów niewielu.

Bezludne miejsca w Polsce - Stilo, latarnia morskaPATRYK OGORZAŁEK

Spokoju zaznasz w Kampinosie. Uroczysko Krzywa Góra to jedno z najdzikszych miejsc w tej okolicy

Do uroczyska Krzywa Góra trafiają nieliczni, gdyż do tej części rezerwatu prowadzi jeden szlak znajdujący się w zachodniej części Kampinowskiego Parku Narodowego. Trasa liczy około 4 km i zaczyna się w Nowinach. Powalone drzewa, gęste zarośla, trudne do przejścia bagna - to wszystko znajdziesz w tym ściśle chronionym rezerwacie. W Uroczysku Krzywa Góra obejrzysz też 400-letni Dąb Kobendzy, który ma 25 metrów wysokości i aż 530 centymetrów obwodu.

 
Więcej o: