Gdzie polecisz za rozsądne pieniądze? 4 kraje, do których znajdziemy bezpośrednie i tanie loty z Polski

Po przedłużającym się lockdownie nastał czas rozluźnienia obostrzeń. Z utęsknieniem czekaliśmy na wakacje i nic dziwnego, że tegoroczny urlop chcemy spędzić jak najdalej od domu. Ale gdzie lecieć, tak żeby nie przepłacić? Ceny szaleją. Udało nam się wybrać cztery państwa, do których zwykle znajdziemy bilety lotnicze w rozsądnych kwotach.

Norwegia - bilety już od 77 zł w obie strony*

Za niespełna 80 złotych dolecimy do Oslo z Warszawy i z Krakowa. Choć Norwegia do najtańszych państw nie należy, to warto się tu wybrać. Aby wycieczka nie kosztowała krocie, można pomyśleć o noclegach na polach namiotowych. Opłaca się podróż także ze znajomymi i współdzielenie kosztów.

OsloOslo fot. shutterstock.com

A co z testami na COVID-19 i kwarantanną? Jak czytamy na stronie gov.pl, która codziennie aktualizuje dane dla podróżnych:

Gdy lecę do Norwegii samolotem bezpośrednio z Polski (mieszkam w Polsce i w niej przebywałem w ciągu ostatnich 10 dni) - nie ma ograniczeń wjazdowych, nie ma kwarantanny i nie trzeba mieć przy sobie negatywnego wyniku testu wykonanego 24h przed przylotem. Nadal natomiast trzeba rejestrować podróż i poddać się testowi na lotnisku po wylądowaniu. Z rejestracji podróży i testu zwolnione są tylko osoby z certyfikatem COVID – koronacertyfikat (np. polskim czy norweskim), w którym jest wpisane, że są w pełni zaszczepione lub przechorowały COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT PODRÓŻY DO NORWEGII ZNAJDZIESZ TU

RiminiRimini fot. shutterstock.com

Włochy – bilety już od 98 zł w obie strony*

Włochy to nie tylko Rzym czy Wenecja. To szereg mniejszych miast, które także zachwycają zabytkowymi uliczkami i mają także mnóstwo innych zalet. Takim miejscem jest między innymi Rimini, do którego tanio dolecimy z Krakowa.

Rimini położone nad Adriatykiem to jeden z największych włoskich kurortów. Jeśli chcemy się tam wybrać należy pamiętać o:

  • zarejestrowaniu swojego pobytu,
  • przedstawieniu certyfikatu unijnego zaświadczającego o:
    - ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Włoch, szczepionką zatwierdzoną przez UE lub
    -przebytej chorobie COVID-19, lub
    - negatywnym wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch. 

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT PODRÓŻY DO WŁOCH ZNAJDZIESZ TU

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

BarcelonaBarcelona fot. shutterstock.com

Hiszpania - bilety już od 185 zł w obie strony*

Nieco droższe, ale wciąż w rozsądnych cenach, znajdziemy bilety na połączenie Gdańsk-Barcelona. Za niespełna 200 złotych dolecimy w obie strony do słonecznej Hiszpanii.  Piękna pogoda, interesująca historia, olśniewająca architektura, obłędne jedzenie i... brak testu na COVID-19. Hiszpania dołączyła do państw znoszących restrykcje wobec Polaków. Decyzją Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), Polska znalazła się bowiem w "zielonej strefie". Oznacza to, że jesteśmy państwem z niskim ryzykiem zakażenia koronawirusem.

Należy jednak pamiętać o konieczności wypełnienia specjalnego formularza kontroli sanitarnej.

 WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT PODRÓŻY DO HISZPANII ZNAJDZIESZ TU

AtenyAteny fot. shutterstock.com

Grecja – bilety już od 277 zł w obie strony*

Także do Grecji kupimy bilety lotnicze w rozsądnych kwotach. Przykładowo z Warszawy do Salonik możemy dostać się za 277 złotych. Jeśli będziemy sprawdzać ceny biletów, może uda nam się upolować nawet coś taniej! Santorini czy Zakynthos są zwykle bardzo oblegane, więc i ofert jest mniej. Ale już ceny biletów do Aten czy na Korfu potrafią zaskoczyć bardzo pozytywnie!

Aby wypoczywać w Grecji, wciąż trzeba jednak przedstawić negatywny wynik testu. Są na szczęście już pewne poluzowania. Od 19 czerwca honorowane są testy antygenowe, a dzieci do 12. roku życia są zwolnione z testów. Osoby zaszczepione nie muszą wykonywać badań, jeśli od podania pełnej dawki minęło 14 dni. 

Wszyscy pasażerowie przed podróżą powinni wypełnić formularz PLF (Passenger Locator Form). Po jego uzupełnieniu wygenerowany zostanie kod QR, który trzeba okazać przy przekraczaniu granicy z Grecją. 

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT PODRÓŻY DO GRECJI ZNAJDZIESZ TU

*Oferty z 27 czerwca 2021 roku.

Więcej o: