Najpiękniejsze plaże na świecie. Każdy powinien zobaczyć je choć raz w życiu. Istny raj na ziemi

Co roku, dzięki opiniom użytkowników, portal TripAdvisor tworzy ranking najpiękniejszych plaż na świecie. Ciekawi cię, który piaszczysty brzeg otrzymał w tym roku miano rajskiego miejsca?

Marzysz o rajskich wakacjach i szukasz plaży, która zachwyci cię swoim urokiem? Mamy coś dla ciebie. Portal TripAdvisor co roku przygotowuje zestawienie 25 najpiękniejszych plaż na świecie, więc jeśli zastanawiasz się, gdzie napawać wzrok pięknymi widokami, to koniecznie zapoznaj się z tym rankingiem. 

Zobacz wideo Zamiast kupować, sam zrób sobie torbę plażową. Możesz wykorzystać ręcznik albo koszulkę!

Whitehaven, Australia - najpiękniejsza plaża 2021 roku

Tegorocznym numerem jeden okazała się wyjątkowo jasna i czysta plaża Whitehaven w Australii. Na tej plaży poczujesz się jak w niebie. Krajobraz zapiera dech w piersiach. Plaża jest bardzo czysta - nie można na nią wprowadzać psów i palić na niej papierosów. Dodatkowo jest regularnie czyszczona przez służby Parku Narodowego. Piasek na Whitehaven składa się w 98 proc. z krzemionki, przez co ma prawie biały kolor. Warto zaznaczyć, że krzemionka berdzo słabo się nagrzewa, dzięki czemu można bezpiecznie chodzić po piasku nawet w najbardziej upalne dni. Plaża znajduje się na wyspie Whitsunday w sercu Wielkiej Rafy Koralowej. Dotrzeć tu można jedynie łódką, wodolotem lub helikopterem. 

 

Drugie miejsce zajęła plaża Santa Maria Beach Na Kubie. Turyści zachwycali się połączeniem bardzo jasnego piasku i błękitu wody. Dodatkowym plusem była mała popularność tej plaży. Na trzecim miejscu uplasowała się plaża, która w zeszłym roku wygrała ranking - Baia do Sancho w Brazylii. Warto jednak wiedzieć, że brazylijska plaża jest częścią parku narodowego, więc odwiedzający ją turyści muszą wnieść opłatę w wysokości ok. 50 dolarów. 

 

Najpiękniejsze plaże w Europie. Które europejskie plaże znalazły się w rankingu? 

W pierwszej dziesiątce znalazła się jedna europejska plaża - jest to Spiaggia dei Conigli, czyli po polsku Plaża Królików na Sycylii.

 

Na 11. miejscu uplasowała się Playa de Cofete na hiszpańskiej Fuerteventurze, a na 13. Praia da Falésia w Portugalii. Użytkownicy TripAdvisor polecają także odwiedzić hiszpańską plażę La Concha (16. miejsce), Bournemouth Beach w Wielkiej Brytanii (20. miejsce), Lagunę Balos (21. miejsce) i  plażę Elafonisi (24. miejsce) w Grecji. Na 25. pozycji uplasowała się francuska plaża Santa Giulia.

Więcej o: