Wenecja? Toskania? To musi być Malaga! Nic bardziej mylnego, te zabytki znajdziemy w Polsce

Swego nie znacie, cudze chwalicie - chciałoby się powiedzieć, zwiedzając te niezwykłe miejsca w Polsce. Mieszczą się w granicach naszego kraju, a przypominają zagraniczne zabytki. Robią wrażenie!

Antyczne akwedukty w Stańczykach

Wyglądają jak z antycznego Rzymu, a mieszczą się... na Mazurach! W niewielkie wsi Stańczyki w województwie warmińsko-mazurskim znajdują się słynne, olbrzymie i naprawdę robiące wrażenie Akwedukty Puszczy Rominckiej. To dwa mosty kolejowe, które zostały wybudowane nie w starożytności, a w latach 1917-1918. Wyglądają jak akwedukty w Pont-du-Gard.

Wiadukty w StańczykachWiadukty w Stańczykach Damian Pankowiec / Shutterstock

A może masz ochotę odwiedzić ruchome wydmy, czyli "polską Saharę"? 

Parasole zawieszone nad ul. 6 Sierpnia w Łodzi.Parasole zawieszone nad ul. 6 Sierpnia w Łodzi. TOMASZ STAŃCZAK

Parasolki w Łodzi

Kolorowe parasolki to niby nic takiego. Ot, kilka parasolek zaczepionych na sznurkach. Ale kiedy kolorowymi gadżetami ozdobimy całą ulicę, to wrażenie będzie niezapomniane! Do niedawna takie widoki można było zobaczyć w portugalskiej Lizbonie czy hiszpańskiej Maladze i Alicante. Ale także Polacy postanowili wykorzystać ten pomysł na dekorację ulicy. Jeśli chcemy zrobić idealne zdjęcie rodem z turystycznego folderu, wystarczy wybrać się na ulicę Piotrowską 120 w Łodzi.

Mgły nad Zalewem CzorsztyńskimMgły nad Zalewem Czorsztyńskim Fot. Marek Podmokły / Agencja Wyborcza.pl

Toskania nad Białą Wodą

Rezerwat nad Białą Wodą do złudzenia przypomina… toskański krajobraz. Winorośle porastające pola, pagórki, drogi układające się w serpentyny… Takie widoki znajdziemy w okolicach Krakowa i Zielonej Góry. W Pieninach nie tylko odpoczniemy, obejrzymy piękne krajobrazy, lecz także możemy wybrać się do winnicy. Tam dowiemy się wiele o produkcji lokalnych trunków i oczywiście skosztujemy wina prosto z beczki.

BydgoszczBydgoszcz fot. pixabay.com

Wenecja w Bydgoszczy i Opolu

Do Wenecji każdego roku udaje się rzesza turystów. A podobne widoki znajdziemy także w Opolu oraz Bydgoszczy! Choć takie porównanie wywołuje uśmiech na twarzy, z pewnością dostrzeżecie cień podobieństwa, oglądając piękne kamienice, które unoszą się nad kanałami w tych pięknych polskich miastach.

Góry StołoweGóry Stołowe fot. pixabay.com

Wielki Kanion w Górach Stołowych

Wycieczka w Błędne Skały to na pewno mniej kosztowna wyprawa niż ta do Stanów Zjednoczonych, do Wielkiego Kanionu Kolorado. Góry Stołowe są oczywiście mniejsze, ale Labirynty Błędnych Skał oraz skalne miasta pozwolą wam poczuć się niemal jak podczas spaceru nad przepaścią Wielkiego Kanionu.

Więcej o: