W 80 dni dookoła świata. Biuro podróży organizuje fantastyczną wyprawę

Chcesz wyruszyć szlakiem bohatera powieści Juliusza Verne'a i jak Filip Fogg spędzić w podróży dookoła świata 80 dni? Brytyjskie biuro podróży szuka chętnych na tę niezwykłą wyprawę. W ukłonie dla legendarnego podróżnika - współcześni turyści podczas wycieczki ani razu nie wsiądą na pokład samolotu.

Kto nie marzy, żeby wyruszyć w podróż dookoła świata? Brytyjskie biuro podróży Responsible Travel postanowiło pomóc w realizacji tego marzenia, organizując 80-dniową wyprawę dookoła świata. W programie znalazły się same turystyczne perełki: Paryż, Zurych, Wiedeń, Pekin, Szanghaj czy Los Angeles.

Zobacz wideo Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Ponieważ organizator nawiązuje do dziewiętnastowiecznej powieści – uczestnicy wyprawy nie polecą wprawdzie balonem czy nie wsiądą na pokład statku parowego – za to na pewno nie będą latać samolotami, które wówczas nie były jeszcze dostępne. Członkowie więc wyprawy Ocean Spokojny pokonają statkiem towarowym albo pasażerskim.

Bogata trasa

Jak czytamy na stronie organizatora, trasa składa się z trzech części. Podróżnicy z Londynu ruszą do Lwowa, następnie do Moskwy, a potem ruszą przez stepy Kazachstanu, odwiedzą kosmodrom Bajkonur i usiądą w fotelu kosmonauty przed podróżą do Uzbekistanu, w którym zwiedzą Samarkandę i Bucharę. Kolejnym krajem będą Chiny, a w nim Szanghaj oraz Pekin.

Ocean Spokojny, jak wspominaliśmy, zostanie pokonany statkiem towarowym. Sam rejs trwać będzie 16 dni. A podróżni wysiądą na zachodnim wybrzeżu USA, zwiedzając Los Angeles, San Francisco i Seattle. Stąd podróżni wyruszą do Kanady: najpierw odwiedzą Vancouver, potem Toronto, następnie Montreal i dalej Halifax w Nowej Szkocji. Tutaj turyści wsiądą na statek towarowy (lub opcjonalnie Queen Mary 2) i po ośmiu dniach dotrą do Liverpoolu.

Ile kosztuje?

Taka wyprawa do najtańszych nie należy. Przy wyjeździe grupowym zapłacimy od 17950 funtów od osoby, czyli ok. 95 tys. zł. W cenie są wszystkie bilety pociągami i statkami, transfery, noclegi, a także bilety wstępu do atrakcji turystycznych. Uwzględniono również część posiłków. Jeśli ktoś chce samotnie wyruszyć w taką podróż, musi się liczyć z wydatkiem od 26 500 funtów (ok. 140 tys. zł).

Źródło: www.responsibletravel.com

Więcej o: