Kameralne plaże nad Bałtykiem. Tu odpoczniesz bez tłumu i nacieszysz oko widokami

Wakacje nad morzem bywają wielkim znakiem zapytania. Gdzie warto się wybrać i w którym miejscu naprawdę istnieje szansa na relaks? Plaże w Dziwnowie, Darłówku i Dębkach to najpiękniejsze plaże Bałtyku! Co nam oferują?

Wymarzony urlop zbliża się wielkimi krokami. Piaszczyste wydmy, szum morza, delikatny wiatr czy drinki z palemką to kwintesencja relaksu. Mówi się, że nie ma piękniejszych plaż niż te bałtyckie i wiecie co? Coś w tym jest. Mimo że pogoda lubi płatać nam figle, wiele z nas wraca do ulubionych miejsc i napawa się oszałamiającym widokiem pełnym błękitu i spokojnych fal. Polska ma nam do zaoferowania wiele cudownych nadmorskich miast. Które z nich będą najlepszym wyborem, gdy zależy nam na zupełnym wyciszeniu? Sprawdźcie!

Zobacz wideo Mimo pandemii polskie miejscowości turystyczne przeżywają oblężenie

Wakacje 2021. Dębki to miejsce na wymarzony urlop. Najpiękniejsza plaża w naturalnym otoczeniu

Dąbki to jedno z najpopularniejszych miejsc, do którego wybierają się ludzie z całego świata, aby choć na chwilę zachwycić się urokami Bałtyku. Mimo że wakacje spędza tam mnóstwo turystów, ich obecność nie jest odczuwalna, a odgłosy mew i ruchy drzew słychać tam o każdej porze dnia i nocy. Plaża jest bardzo szeroka i miękka, a piasek niesamowicie drobny i czysty. Wzdłuż brzegu ciągnie się promenada leśna, a od miasta odgradza nas pasm wydm.

 

Plaże w Darłówku to idealne miejsce na wakacje. Dwie różne plaże w jednym miejscy

Główną atrakcją Darłówka są dwie plaże podzielone na Darłówek Wschodni i Zachodni. Co ciekawe, każda z nich ma nam do zaoferowania zupełnie inny typ wypoczynku. Na zachodzie plażowanie wygląda tradycyjnie - szeroka przestrzeń  drobnego piasku i babki wykonane przez najmłodszych plażowiczów. Nieco inaczej wygląda to na wschodzie, który szczyci się przede wszystkim kamienistym brzegiem. I choć wydawać by się mogło, że kamienie wcale nie są plusem, okazuje się, że nie jest to do końca prawda.  Na tego typu plaży jest przede wszystkim bardzo płytko, dlatego spędzanie czasu z rodziną wydaje się być bezpieczniejsze, a dzieci mogą beztrosko pluskać się w wodzie. Która z nich okaże się lepszym wyborem? Wszystko zależy od potrzeb, ale jednego jesteśmy pewni – niezależnie od typu plaży, widoki są boskie.

 

Plaża w Dziwnowie – idealne miejsce na wakacyjny odpoczynek. Morskie atrakcje jako sposób na morskie szaleństwo

Plaża w Dziwnowie szczyci się nieskazitelnością drobnego piasku i dodatkową ochroną – jest pilnie strzeżona. Nie jest nam także groźny gwar straganów i kiosków z goframi, ponieważ miasto oddzielone jest od wypoczynku pasmem wydm. Możemy skorzystać tam z wielu atrakcji, m.in. zjeżdżalni wodnej i dmuchanych konstrukcji do skakania, a ponadto zaszaleć poprzez zafundowanie sobie przejażdżki na bananie ciągniętym przez motorówkę. Największym atutem jest jednak osiemnaście kilometrów czystego, zadbanego piasku, na którym możemy spełniać nasze urlopowe marzenia.

 
Więcej o: