Jest tuż za wami! Przewrotny wieloryb wyskakuje tuż za turystami. A oni patrzą w złą stronę

Turyści prawie przegapili moment swojego życia. Podczas obserwacji wielorybów wszyscy członkowie wyprawy skierowali obiektywy w jedną stronę, gdy tymczasem jeden przewrotny humbak "zaszedł ich od tyłu". Ten przezabawny moment uchwycił reżyser i fotograf Eric J. Smith.

Grupa turystów wybrała się na wycieczkę do laguny San Ignacio na półwyspie Baja California w Meksyku. Jednym z punktów wyprawy było "spotkanie" z wielorybem. Gdy siedząc w łódce, wycelowali obiektywy swoich lustrzanek w oczekiwaniu na cel misji. Wówczas jeden z humbaków postanowił ich zaskoczyć i to on obserwował homo sapiens, a nie na odwrót.

Świadkiem tej sytuacji był reżyser i fotograf Eric J. Smith, który wykazał się refleksem, chwycił swój aparat i uwiecznił zabawny moment.

"Cicho i powoli wieloryb wystawił głowę nad wodę, żeby się rozejrzeć. Byłem akurat w drugiej łodzi kilkadziesiąt metrów dalej i mogłem uchwycić moment tuż przed tym, zanim wszyscy zdali sobie sprawę, że wieloryb jest tak blisko" – mówił "Daily Mail" 49-latek z Los Angeles. "Kiedy wszyscy się odwrócili, szybko schował się pod powierzchnię, a wtedy rozległy się histeryczne śmiechy".

"Fotografia wielorybów wymaga dużo szczęścia, ale kluczem jest bycie zawsze czujnym i gotowym. Podczas obserwacji wielorybów trzeba się uzbroić w cierpliwość, ponieważ trzeba dużo czekać. Okazuje się, że w chwili, gdy tracisz czujność, dochodzi do spektakularnego wydarzenia" - powiedział fotograf. 

Źródło: Daily Mail 

Więcej o: