"Spotkacie tu maleńką, zwinną pszczółkę Maję". W Gdańsku powstaje Majaland za 20 mln euro

Maja za rok będzie miała 110 lat, a w Trójmieście za dwa lata mieszkańcy zyskają nie lada atrakcję. Być może już na Wielkanoc 2023 roku będziemy mogli wybrać się do parku rozrywki Majaland i zobaczyć nie tylko sympatyczną pszczółkę i jej przyjaciół, ale również przejechać się karuzelą motyli, doznać ogromnych emocji podczas przejażdżki rollercoasterem czy dobrze się bawić w lesie zabaw.

Park rozrywki Majaland to odpowiednik Disneylandu. Zamiast Kaczora Donalda i Myszki Micki tutaj główne skrzypce grają bohaterowie europejskich kreskówek: Maja i jej przyjaciel Gucio, a także Wickie (mały wiking) oraz Heidi (dziewczynka z Alp z Szwajcarii).

Zobacz wideo Nadmorski zachód słońca z dala od tłumu? Odkrywamy Gdynię

Pomysł się przyjął

Pierwszy taki park rozrywki w Polsce już istnieje w lubuskiem. Majaland w Kownatach zyskał aprobatę małych i dużych miłośników rozrywki, a także zdobywa nagrody na europejskim rynku. Został wyróżniony 8. i 9. miejscem w rankingu European Star Award najlepszych nowych atrakcji otwartych w Europie w 2020 roku. Steve Van Den Kerkhof, dyrektor generalny Plopsa już w listopadzie 2019 roku zapowiedział, że kolejne powstaną w Gdańsku, Katowicach i Warszawie. Majaland w Góraszce pod Warszawą już pnie się do góry, jego otwarcie planowane jest na Wielkanoc 2022 roku, a najpóźniej na wakacje.

W parku rozrywki Majaland czekać będzie wiele atrakcjiW parku rozrywki Majaland czekać będzie wiele atrakcji plopsanews.com

Inwestycja za 20 mln euro

Teraz czas na Gdańsk. Dokładnie w dzielnicy Osowa na wysokości węzła drogowego Owczarnia – ma powstać Majaland. Pozwolenie na budowę już zostało wydane, budowa ma ruszyć we wrześniu. Inwestor ma ambitne plany, chciałby, żeby obiekt był gotowy na Wielkanoc 2023 roku. Inwestycja ma kosztować 20 mln euro.

W parku jedną z atrakcji będzie rollercoasterW parku jedną z atrakcji będzie rollercoaster plopsanews.com

Jak informuje Izabela Kozicka-Prus z Referatu Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku, inwestycja ma mieć powierzchnię ok. 5 ha z czego 1 ha zajmie budynek o funkcjach rozrywkowych, a kolejne 10.000 m kw. przeznaczone zostanie na strefę atrakcji na świeżym powietrzu.

"Goście będą mogli korzystać z licznych atrakcji zlokalizowanych wewnątrz hali, oraz z atrakcji zewnętrznych. Na terenie obiektu znajdą się m.in. plac zabaw Mai, samochodziki, zjeżdżalnia 'super ślizg', łodzie wikingów, farma Heidi, las zabaw, wieża swobodnego spadania 'totem wikingów', teatr, karuzela motyli, rollercoaster Wikingów. Motywem przewodnim będzie oczywiście Pszczółka Maja i jej przyjaciele: Wiking Wickie i Heidi" - czytamy w komunikacie Referatu Prasowego UMG.

Strefę zewnętrzną zaprojektowano zgodnie z tematyką bajki Super Wings. Będą tam m.in. karuzele "Podniebny Lot" i "Super Odrzutowce", związane z tematyką lotnictwa oraz wodny plac zabaw, a także fontanny, miasteczko ruchu drogowego i inne atrakcje. Na terenie parku znajdują się również strefy gastronomiczne oraz handlowe, gdzie będzie można kupić pamiątki z wizyty w świecie Pszczółki Mai.

Na terenie obiektu znajdą się m.in. łodzie wikingów czy 'totem wikingów'Na terenie obiektu znajdą się m.in. łodzie wikingów czy 'totem wikingów' plopsanews.com

Jedna z karuzel w Majalandzie w KownatachJedna z karuzel w Majalandzie w Kownatach plopsanews.com

Ma ponad 100 lat 

Opowieści o przygodach Pszczółki Mai po raz pierwszy ukazały się w 1912 roku, a ich autorem był niemiecki pisarz Waldemar Bonsels. Popularność Mai i jej przyjaciół zwiększyła się później za sprawą dwóch seriali animowanych z 1975 i 2012 roku. W Polsce przebojem stała się piosenka wykonywana przez Zbigniewa Wodeckiego.

Projekt realizują belgijska firma Plopsa i holenderska Momentum Capital współnie z belgijskim konsorcjum CFE, które działa w branży budowlanej i na rynku nieruchomości. Plopsa istnieje od 1999 roku, posiada kilka parków rozrywki w Belgii, Holandii i Niemczech. Wykonawcą gdańskiego Majalandu będzie CFE Polska.

Źródło: gdansk.pl  

Więcej o: