Praca marzeń. Airbnb poszukuje dwunastu chętnych. Podróżujesz przez rok i nie płacisz ani grosza

Pracujesz zdalnie? Jesteś artystą? Cierpisz na syndrom pustego gniazda? Airbnb szuka 12 osób, które przez niemal rok będą podróżować, nie płacąc ani grosza. Aby wziąć udział w projekcie, trzeba mieć ukończone 18 lat. Zainteresowani?

Serwis internetowy umożliwiający wynajem lokali od osób prywatnych ogłosił właśnie nowy program: "Live Anywhere on Airbnb". To prawdziwa praca marzeń dla wszystkich, którzy kochają podróże i nie potrafią długo usiedzieć w jednym miejscu.

Zobacz wideo Ścieżką rowerową w Nowej Zelandii zachwyca się cały świat. Ale w Polsce też mamy takie cudo

Dziesięć miesięcy w podróży

Airbnb poszukuje dwunastu osób, które będą podróżować po świecie i oceniać oferowane w ramach serwisu apartamenty, pokoje i kwatery. Wybrańcy mają być zróżnicowani, aby warunki oceniali pod kątem własnych potrzeb. "Tajemniczemu klientowi" mogą towarzyszyć maksymalnie trzy osoby. Oznacza to, że do programu może zgłosić się paczka przyjaciół czy młoda rodzina. Projekt będzie realizowany od lipca 2021 do lipca 2022, z których dziesięć miesięcy będzie obejmować podróżowanie i mieszkanie w kwaterach oferowanych na Airbnb.

Portal szuka pracowników zdalnych, twórców, młode rodziny, cyfrowych nomadów czy osoby, które wypuściły już dzieci w świat, więc teraz czas na nich. "Niezależnie od tego, czy chcesz zabrać rodzinę w wyjątkową podróż, nauczyć się nowego języka w ulubionym mieście czy leżąc na plaży, kontaktować się z zespołem przez internetowy komunikator - ten program jest dla ciebie" – czytamy na stronie Airbnb.

Uczestnicy zakwalifikowani do programu, na pierwsze pięć miesięcy swojej podróży otrzymają od 12 do 24 tysięcy dolarów. Kwota zależeć będzie od liczby towarzyszy. Airbnb opłaci również transport - na ten cel turyści dostaną nie więcej niż 12 tys. dolarów. 

Aplikacje można składać do 30 czerwca

Dwanaście osób wyłonionych w procesie rekrutacji będzie musiało dokonać oceny oferowanych kwater, biorąc pod uwagę swoje indywidualne oczekiwania. Na inne aspekty będzie zwracać uwagę osoba podróżująca w pojedynkę, a na inne rodziny. Firmie zależy też na tym, żeby dostosować swoją platformę i oferowane usługi do osób, które preferują nomadyczny tryb życia i decydują się na długoterminowe pobyty (28 dni lub więcej).

Aplikacje można składać poprzez stronę internetową: airbnb/liveanywhere. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca.

Z oferty mogą skorzystać mieszkańcy następujących krajów i regionów: Argentyny, Austrii, Australii, Belgii, Chile, Chin, Danii, Dubaju, Francji, Hiszpanii, Hongkongu, Holandii, Irlandii, Indii, Japonii, Kanady, Korei Południowej, Malezji, Meksyku, Nowej Zelandii, Norwegii, Niemiec, Portugalii, Rosji, Singapuru, Szwecji, Szwajcarii, Tajwanu, Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Stanów Zjednoczonych.

Z raportu Airbnb wynika, że zwiększyło się zainteresowanie pobytami długoterminowymi o 10 proc. (w porównaniu z 2019 rokiem). Z kolei 11 proc. osób rezerwujących długoterminowe pobyty na Airbnb w 2021 roku przyznało, że prowadzi nomadyczny tryb życia. 74 proc. ankietowanych natomiast wyraziło zainteresowanie zamieszkaniem po zakończeniu pandemii w innym miejscu niż to, w którym znajduje się ich pracodawca.

Źródło: Airbnb / wp.pl  

Więcej o: