Ma 65 metrów wysokości i jest najwyższą wieżą widokową w Polsce. Wybierz się na spacer w chmurach

Ma 65 metrów wysokości i jest najwyższą wieżą widokową w Polsce i drugą w Europie. W Świeradowie-Zdroju, popularnym uzdrowisku położonym na Dolnym Śląsku, od 3 czerwca można udać się na spacer w chmurach.

Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa-Zdroju mówił "Gazecie Wyborczej", że w ciągu pierwszej godziny odwiedziło ją już ponad tysiąc osób. Na miejscu był reporter z tvn24, który relacjonował: "Jest tu dość wysoko, jeśli ktoś ma lęk wysokości. Przestrzeni nie brakuje, można do wszystkiego nabrać dystansu lub spojrzeć z góry na wszystkich".

 

"Na szczyt Sky Walk poprowadzi 850-metrowa ścieżka. Przejście między piętrami uatrakcyjnia wiele punktów widokowych i atrakcji takich jak np. kokon pająka - zabawna plątanina sieci, która przypadnie do gustu szczególnie dzieciom" – poinformował Oskar Bronicki, manager operacyjny Sky Walk.

 

Wędrówka na szczyt wieży zajmie nam ok. 20 minut, a na górze czeka nas nagroda w postaci zapierających dech widoków na Góry Izerskie i uzdrowisko. Dodatkowo zamontowano kilka elementów dla odważnych, jak np. platformę widokową z przezroczystym dnem czy siatkę w kształcie kropli. Miłośnicy adrenaliny mogą zjechać w dół  105-metrową zjeżdżalnią. "W ciągu kilku sekund nasi goście dostaną się z chmur na ziemię" – dodał Bronicki.

 

Można będzie zwiedzać nawet wieczorem

Dodatkowym atutem jest wyposażenie obiektu w specjalne oświetlenie, dzięki czemu można będzie wyruszyć na spacer nawet po zmroku. Ma ono być na tyle nieinwazyjne, że miłośnicy nocnych obserwacji nieba będą mogli bez zakłóceń wypatrywać gwiazd. Warto dodać, że umiejscowienie wieży widokowej Sky Walk zostało bardzo dokładnie przemyślane. Łatwo można się tutaj dostać z terytorium aż trzech państw. Koszt tej inwestycji wyniósł 40 mln zł.

 

Ile kosztuje bilet?

Wieża widokowa Sky Walk jest otwarta w godzinach 10:00-20:00. Ostatnie wejście na wieżę jest możliwe na  godzinę przed zamknięciem. Za bilet osoba dorosła musi zapłacić 49 zł, dzieci od 3 do 11 lat - 39 zł. Bilet rodzinny (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci) kosztuje 159 zł. Za zjazd zjeżdżalnią trzeba zapłacić dodatkowe 9 zł. Wstęp dla dzieci do 3. roku życia jest bezpłatny. Biletów nie można kupić  online. Można je nabyć wyłącznie w kasie na miejscu.

Świeradów-Zdrój - popularne uzdrowisko

Świeradów-Zdrój to jedno z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce, które gości setki tysięcy turystów rocznie. Popularnością cieszą się ośmioosobowa kolejka linowa oraz słynne źródła wód leczniczych. 

Źródło: visitskywalk.today, TVN24, "Gazeta Wyborcza" 

Więcej o: