Łóżka w klasie ekonomicznej. Już na stałe w ofercie przewoźnika

Koniec z opuchniętymi stopami, łydkami i przykurczami nóg po kilkunastogodzinnym locie. W jaki sposób? W samolotach Lufthansa wprowadzi na stałe łóżka. I to jeszcze w klasie ekonomicznej. Za taką wygodę trzeba zapłacić 760 zł.

Jesienią Lufthansa testowała rozwiązanie Sleeper’s Row na trasie z Frankfurtu do Sao Paulo. Opcja taka była możliwa dzięki mniejszej liczbie pasażerów. A polegała ona na tym, że pasażer płacił za cały rząd trzech lub czterech foteli, który służył mu za łóżko. Za taką opcję trzeba było zapłacić 220 euro (ok. 970 zł). W cenie przewoźnik oferował specjalny materac, poduszkę, koc oraz usługę priority boarding, czyli możliwość wejścia na pokład samolotu na samym początku, razem z pasażerami klasy biznes.

Zobacz wideo Niecodzienne widowisko nad Berlinem

Po pozytywnym odzewie linie lotnicze zdecydowały się wprowadzić ofertę na stałe. Jak informuje serwis Simple Flying – Lufthansa wprowadzi wkrótce taką usługę na większej liczbie dalekich tras, m.in. z Europy do USA. Ma być to usługa stała, ale wciąż nie podano szczegółów, poza tym, że przewoźnik zdecydował się obniżyć cenę do 169 euro (760 zł).

 

Można wnioskować, że dostępność nowej usługi będzie zależna od liczby zajętych miejsc. Gdy wszystkie miejsca na danej trasie będą w klasie ekonomicznej zajęte, wówczas nie będzie można wykupić całego rzędu i o wyciągniętych nogach w podróży można będzie pomarzyć. 

Źródło: Simple Flying / fly4free.pl

Więcej o: