Jedyny taki widok. Pasażerowie samolotu mogli zobaczyć pierwszy start rakiety w kosmos

"O mój Boże!". "Niewiarygodne!" - słychać śmiechy i głosy zachwyconych pasażerów lotu, którzy 18 maja mogli obserwować na żywo start rakiety Atlas V. Nagranie dopiero teraz zostało opublikowane i wzbudziło zainteresowanie internautów oraz mediów. Chcecie też to zobaczyć? Włączcie video.

Pasażerowie mogą mówić o wielkim szczęściu, ponieważ jak donosi portal airlive.net, to pierwsze w tym roku wystrzelenie rakiety Atlas V w kosmos. Dwustopniowy pojazd kosmiczny wystartował z Kompleksu Startowego 41 na Przylądku Canaveral na Florydzie o 13:37 czasu wschodnioeuropejskiego. Miał 24-godzinne opóźnienie, które spowodowane było problemem z systemem ciekłego tlenu.

 

Rakieta Atlas V wcześniej wykorzystywała w członie napędowym silnik rakietowy RD-180 produkowany przez rosyjską firmę NPO Energomasz. Po objęciu Rosji sankcjami po przejęciu Krymu, podjęto decyzję o wyprodukowaniu własnego zespołu napędowego do tego typu rakiet. Najwyraźniej się udało i szczęśliwcy mogli na własne oczy zaobserwować start tego pojazdu. Dodatkowo, na jego szczycie wysokim na 59 m zamontowano satelitę ostrzegającą przed pociskami rakietowymi.

Źródło: airlive.net / Wikipedia

Fagradalshraun zaczął być bardziej aktywny niż zwykleWybuch lawy na wysokość Empire State Building. "Czy to oko Saurona?"

Zobacz wideo Niecodzienne widowisko nad Berlinem Wybierz serwis
Więcej o: