Chiny. Ponad 300-metrowy wieżowiec zaczął się chwiać. Popłoch na ulicy [WIDEO]

Wieżowiec SEG Plaza w mieście Shenzhen w południowo-wschodnich Chinach został ewakuowany po tym, gdy nagle zaczął się chwiać. Media społecznościowe obiegły nagrania, na których widać uciekających w panice ludzi.

Do zdarzenia doszło we wtorek w godzinach popołudniowych. Budynek SEG Plaza z 2000 roku, który wznosi się na wysokość 356 metrów, nagle zaczął się chwiać. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele nagrań, na których widać tłum uciekających w panice ludzi.

 

Chiński serwis Global Times donosi, że służby otrzymały pierwsze zgłoszenie od osób pracujących w budynku około 12:31 czasu lokalnego. Do godziny 14:00 wszyscy przebywający w wieżowcu zostali ewakuowani. Nie ma informacji o tym, czy ktoś ucierpiał.

Obecnie trwa śledztwo dotyczące przyczyn zdarzenia. Na razie wiadomo, że w tym czasie w okolicy nie doszło do żadnych wstrząsów, które mogłyby spowodować chwianie wieżowca. Lokalne władze wydały oświadczenie, z którego wynika, że wstępne oględziny nie wykazały pęknięć w gruncie otaczającym wieżowiec oraz uszkodzeń w ścianie zewnętrznej SEG Plaza. Szczegóły i przyczyna incydentu nadal są badane.

Zobacz wideo Po epidemii SARS miał powstać system zapobiegania wybuchom pandemii. Dlaczego zawiódł?

Wieżowiec SEG Plaza jest 104. najwyższym budynkiem w Chinach i 212. na świecie. Razem z anteną ma 356 metrów wysokości. Powstał w 2000 roku. Znajduje się w mieście Shenzhen w prowincji Guangdong, które należy do krajowej czołówki pod względem technologii i innowacji. 

Więcej o: