Stworzenie jak z horroru. Rybak znalazł na plaży w Kalifornii rzadką rybę głębinową

Na plaży w Kalifornii w parku stanowym Crystal Cove pojawiła się rzadka ryba głębinowa. Natrafił na nią Ben Estes, stały bywalec plaży i rybak. Mężczyzna przyznaje, że nigdy wcześniej nie widział tak wyglądającego stworzenia. Odkrycie jest tym bardziej nietypowe, że ryba zachowana była w bardzo dobrym stanie.

Znaleziony na plaży w okolicach Newport Beach okaz jest przedstawicielem ryb z rzędu żabnicokształtnych. Wygląda niczym stworzenie z horroru: ryba jest czarna, na grzbiecie ma długi, wiciowaty wyrostek, a w szeroko otwartej paszczy szereg ostrych zębów. Zwierzę ma około 45,7 cm długości.

Na rybę trafił jeden z lokalnych rybaków i plażowiczów Ben Estes. "Wiedziałem, że to niezwykłe znalezisko. Nigdy wcześniej nie widziałem ryby, która by tak wyglądała" - opowiadał w rozmowie z serwisem The Guardian. Mężczyzna postanowił wezwać strażników parku Crystal Cove.

Zdjęcia ryby pojawiły się już w mediach społecznościowych. Jako pierwsza opublikowała je organizacja Davey's Locker Sportfishing & Whale Watching, która zajmuje się między innymi organizowaniem rejsów, podczas których można obserwować wieloryby, oraz czarterem łodzi rybackich. Przedstawicielka firmy Jessica Roame zastanawia się, czy mężczyzna jest w pełni świadomy tego, co znalazł. Przyznaje, że okaz z kalifornijskiej plaży jest nietypowy, bo zachował się w zaskakująco dobrym stanie. "Jak ta ryba dostała się tutaj z głębin?" - zastanawia się kobieta.

Naukowcy nie znają jednak jeszcze odpowiedzi na to pytanie. Na razie przyglądają się rybie, która rzadko kiedy bywa wydobywana z głębin, choć jednocześnie należy do najbardziej znanych stworzeń głębinowych. Muzeum Historii Naturalnej hrabstwa Los Angeles ma nadzieję, że po zakończeniu badań okaz będzie mógł trafić do zbiorów placówki, która ma w swojej kolekcji trzy takie ryby. Żadna jednak nie jest w tak dobrym stanie i tylko jedna pochodzi z Kalifornii.

Więcej o: