Tańce i śpiewy na Lotnisku Chopina. Żydzi świętowali 78. rocznicę Powstania w getcie warszawskim

Żydzi ubrani w tradycyjne stroje tańczyli i śpiewali na warszawskim Lotnisku Chopina. Zachowywali się tak, jakby nie było pandemii. Trzymali się za ręce, nie trzymali dystansu społecznego. Jeden z internautów opublikował nagranie w mediach społecznościowych. Wzbudziło ono spore emocje.

Nagranie budzi sporo emocji

"Jako pierwszy wstawiam do sieci ten filmik, nagrał go dziś pracownik lotniska, który pragnie pozostać anonimowy. (…) Ktoś mi wyjaśni, co to ma być?" – czytamy w poście internauty, który dodał, że napisze do władz lotniska, aby dowiedzieć się, dlaczego podróżni nie przestrzegają restrykcji sanitarnych.

Pod nagraniem pojawiły się w większości nieprzychylne komentarze. "Gdzie jest policja?", "Dlaczego obsługa lotniska nie wezwała policji?". Spośród nich można wyłowić również i taki: "Jak na urodzinach radia Maryja. Tylko że Izraelici są od dawna zaszczepieni i przypuszczam, że mogą nie zdawać sobie sprawy, jak Polacy radzą sobie z Covidem". 

Grupa, która podróżowała przez Warszawę tranzytem

Rzecznik lotniska Piotr Rudzki w rozmowie z polsatnews.pl potwierdził, że nagranie zostało wykonane na lotnisku Chopina w Warszawie. Zdarzenie miało miejsce 19 kwietnia, czyli w dzień 78. rocznicy Powstania w getcie warszawskim.

"To jest grupa, która podróżowała przez Warszawę tranzytem. Podróżowali wielką grupą, długodystansowym lotem. Na lotnisku przebywali bardzo krótko, nie przekraczali polskiej granicy" – tłumaczył Rudzki. 

Zobacz wideo Tak przebiegało powstanie w getcie warszawskim

Jednocześnie rzecznik wyjaśnił, że na lotnisku pasażerowie informowani są o konieczności zachowania odstępu i noszenia maseczek. Puszczane są komunikaty dźwiękowe oraz zamontowano oznaczenia informujące o konieczności zachowania dystansu społecznego i zasłaniania nosa i ust. "Apelujemy do rozsądku wszystkich pasażerów. Naganne jest to, że osoby nie przestrzegały dystansu, jednak nie jesteśmy w stanie fizycznie nikogo do tego zmusić. Będziemy podejmować działania, żeby taka sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości" - zapewnił Rudzki. 

Źródło: polsatnews.pl

Więcej o: