Rząd znosi kolejne obostrzenia, ale nie w całej Polsce. Hotelarze muszą jeszcze poczekać

Na środowej konferencji minister zdrowia poinformował, że rząd łagodzi obostrzenia. Jednak nie w całej Polsce będą luzowane w tym samym czasie. Mieszkańcy pięciu województw będą musieli jeszcze uzbroić się w cierpliwość. W pozostałych dojdzie do zmian od 26 kwietnia, ale na razie nie dotyczą one turystyki.

Podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski zwrócił uwagę, że mamy za sobą zarówno apogeum trzeciej fali, jak i apogeum w szpitalach. Liczba zakażeń nadal jest jednak wysoka, wciąż wiele osób jest hospitalizowanych. Sytuacja nieco różni się w zależności od poszczególnych województw.

Rząd łagodzi obostrzenia

W związku z tym minister zdrowia poinformował, że ograniczenia będą znoszone wieloetapowo. Obostrzenia nadal zostaną utrzymane w województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim. W pozostałych województwach od 26 kwietnia zostanie przywrócona nauka hybrydowa w klasach 1-3, zostaną otwarte też salony fryzjerskie i kosmetyczne. 

Zobacz wideo Czy powrót do tzw. pełnej normalności jest możliwy jeszcze w 2021 roku?

Bardziej szczegółowy plan na cały maj zostanie zaprezentowany w przyszłą środę. Wówczas ministerstwo ma ogłosić harmonogram odmrażania poszczególnych branż, w tym między innymi hotelarstwa i gastronomii. Brak nowych informacji oznacza, że hotele i inne obiekty noclegowe nadal nie mogą przyjmować turystów co najmniej do 3 maja.

W następną środę rząd odniesie się też do konieczności noszenia maseczek na zewnątrz. Minister zdrowia wyjaśnił, że głównym kryterium będzie częstotliwość zakażeń.

Więcej o: