Malta dopłaci turystom, którzy spędzą tam wakacje. Warunek: konkretna liczba nocy

Malta znalazła sposób na przyciągnięcie turystów i ożywienie turystyki. Zamierza dopłacić do wakacji każdemu turyście, który tego lata zdecyduje się spędzić na wyspie co najmniej trzy noce. Kwota będzie sięgać do 200 euro.

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Choć przez pandemię trudno przewidzieć, jak będzie wyglądał, poszczególne kraje już się do niego przygotowują. Minister turystyki Malty Clayton Bartolo ogłosił, że od 1 czerwca ma zostać zniesiona większość ograniczeń dotyczących COVID-19, co ma być sygnałem dla turystów, że kraj będzie gotowy, aby ich przyjąć. 

Jednak nie tylko złagodzenie restrykcji ma przyciągnąć turystów. Władze wyszły z inicjatywą, że turyści do swoich wakacji otrzymają dopłaty. Aby otrzymać pieniądze, trzeba będzie zarezerwować nocleg bezpośrednio w hotelu i zostać tam przynajmniej na trzy noce.

Wysokość dopłat będzie różnić się w zależności od rodzaju hotelu. Jak podaje Reuters, w hotelu pięciogwiazdkowym turyści otrzymają 200 euro (ok. 900 zł), w czterogwiazdkowym 150 euro (ok. 680 zł), a w trzygwiazdkowym 100 euro (ok. 450 zł). Połowę kwoty pokryje Maltańska Organizacja Turystyczna (Malta Tourism Authority), a drugą połowę uzupełnią hotele. W przypadku zarezerwowania hotelu na wyspie Gozo dopłata może wzrosnąć o 10 proc.

Bartolo ma nadzieję, że to sprawi, że maltańskie hotele staną się bardziej konkurencyjne i skuszą turystów. Szacuje się, że programu dopłat skorzysta około 35 tysięcy odwiedzających. 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Genialny trik!

Sytuacja na Malcie

Według danych zbieranych na bieżąco przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa na Malcie wykonano do tej pory 240 984 szczepienia, w pełni zaszczepionych jest 69 306 osób, co stanowi 14,33 proc. populacji kraju.

Na Malcie od początku pandemii potwierdzono 29 661 zachorowań. Zmarły 402 osoby. W ostatnim czasie zauważalny jest spadek liczby zakażeń - notuje się po kilkadziesiąt przypadków dziennie. Najgorszym dniem był 10 marca, kiedy potwierdzono 510 zakażeń.

Więcej o: