"Sensacyjna gafa". W Rzymie pomylono Koloseum z teatrem we Francji. "Błąd, którego nie popełniłby nawet uczeń"

Władze Rzymu popełniły błąd, którego wielu mieszkańców Wiecznego Miasta może im nie wybaczyć. I którego przede wszystkim nie wypada popełnić osobom od kilku lat rządzącym w mieście. W mediach społecznościowych burmistrzyni pojawił się bowiem filmik, w którym zamiast Koloseum pokazano teatr z francuskiego miasta Nimes.

Włoskie media szeroko komentują wpadkę, którą zaliczyły władze Rzymu na czele z Virginią Raggi. W jej mediach społecznościowych został opublikowany oficjalny film promujący Ryder Cup - zawody golfowe, które w 2023 roku mają odbyć się w gminie Guidonia, która należy do obszaru metropolitalnego Rzymu. Na początku nagrania, około 20 sekundy, pojawia się widok na antyczny teatr. Nie jest to jednak, jak można by się spodziewać, Koloseum, a starożytny teatr z francuskiego miasta Nimes.

Na burmistrzyni stolicy Włoch nie pozostawiono suchej nitki. Serwis Il Giornale pisze o "sensacyjnej gafie". Cytuje też posła Luciano Nobiliego z partii Italia Viva. Polityk twierdzi, że takiego błędu "nie popełniłby nawet uczeń szkoły podstawowej".

Przez pięć lat niepowodzeń, błędów, pomyłek i katastrof Virginia Raggi i Ruch Pięciu Gwiazd [partia, do której należy Raggi - przyp. red.] przyzwyczaili nas do wszelkiego rodzaju głupot. Ale tym razem padł nowy rekord

- napisał. Jest to tym bardziej istotne, że nagranie zostało wyprodukowane na zlecenie władz miasta.

Z kolei serwis leggo.it cytuje polityka Partii Demokratycznej, Andreę Casu. 

Czy osoba, która po pięciu latach bycia burmistrzem nie rozpoznaje nawet Koloseum, powinna ubiegać się o reelekcję? Nie.

Fatalna pomyłka nie umknęła też czujnym oczom mieszkańców Rzymu. La Stampa pisze, że pod postem, w którym pojawił się spot z błędem, posypały się komentarze zaskoczonych internautów. "Nie mogę w to uwierzyć" - napisała jedna z osób, którą cytuje La Stampa.

American Airlines promują loty do Krakowa zdjęciem Gdańska American Airlines pomyliły Kraków i Gdańsk. Promują loty do Polski błędnym zdjęciem

Film z błędnym ujęciem zniknął już z mediów społecznościowych Virginii Raggi i został zastąpiony nowym spotem. Jednak na YouTubie na kanale Ryder Cup wciąż można zobaczyć wideo z teatrem z Nimes. Niżej publikujemy film, a także screen ujęcia:

 

Wpadka burmistrz Rzymu. Pomyliła Koloseum z teatrem z francuskiego NimesWpadka burmistrz Rzymu. Pomyliła Koloseum z teatrem z francuskiego Nimes screen YouTube Ryder Cup

Ryder Cup to zawody, które odbywają się co dwa lata. Rywalizują w nich ekipy Stanów Zjednoczonych oraz Europy. W 2020 turniej miał odbyć się w USA, ale z powodu pandemii został przeniesiony na 2021 rok.

Martyna Wojciechowska zaliczyła turystyczną wpadkę. Internauci natychmiast wytknęli jej błąd Martyna Wojciechowska zaliczyła turystyczną wpadkę. Internauci natychmiast wytknęli jej błąd

Więcej o: