Trzecia fala pandemii COVID-19. Grecja i Włochy przedłużają ograniczenia wjazdu

Z powodu świąt wielkanocnych wiele państw wprowadziło tymczasowe ograniczenia w przekraczaniu granicy, aby uniknąć rozprzestrzeniania się COVID-19. Kraje chętnie odwiedzane przez polskich turystów zdecydowały się je przedłużyć. Grecja do 19 kwietnia, a Włochy do końca miesiąca.

Grecja - restrykcje do 19 kwietnia

Władze Grecji podjęły decyzję o przedłużeniu do 19 kwietnia ograniczeń w podróżowaniu. Wszyscy podróżni przybywający do kraju muszą okazać negatywny wynik testu na obecność COVID-19. Badanie musi zostać wykonane na 72 godziny przed przybyciem do kraju. Podróżnych z zagranicy obowiązuje siedmiodniowa kwarantanna.

Z przymusowej kwarantanny zwolnieni się obywatele Izraela, którzy przyjęli drugą dawkę szczepionki co najmniej dwa tygodnie przed lotem.

Od początku pandemii w Grecji odnotowano ponad 280 tys. przypadków koronawirusa. Z powodu Covid-19 zmarło ponad 8,5 tys. osób. 

Zobacz wideo Wygląda ładnie? Ta 'rafa koralowa' to same śmieci

Włochy - ograniczenia do 30 kwietnia

Włochy również podjęły decyzję o przedłużeniu restrykcji po okresie świątecznym. Będą one obowiązywać do 30 kwietnia. Na całym terytorium Włoch obowiązuje częściowy lockdown. Regiony mogą być zaklasyfikowane jedynie do strefy pomarańczowej lub czerwonej. Oznacza to m.in.: zakaz przemieszczania się, z wyłączeniem uwiarygodnionych potrzeb zawodowych, sytuacji wyższej konieczności, względów zdrowotnych, powrotu do miejsca zamieszkania. 

Każdy, kto przyjeżdża do Włoch z państw Unii Europejskiej, z Wielkiej Brytanii i Izraela musi obowiązkowo poddać się testowi molekularnemu lub antygenowemu na 48 godzin przed podróżą. Ponadto każdy podróżny musi przejść pięciodniową kwarantannę i na jej zakończenie wykonać kolejny test. Obywateli innych państw obowiązuje czternastodniowa kwarantanna. 

Ponadto, jak czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zawsze należy brać pod uwagę dodatkowe obostrzenia lokalne i regionalne wynikające z podziału Włoch na cztery strefy: białą, żółtą, pomarańczową i czerwoną.

Od początku pandemii w Italii odnotowano ponad 3 mln 690 tys. przypadków koronawirusa. Z powodu COVID-19 zmarło ponad 112 tys. osób. 

Źródło: www.schengenvisainfo.com / Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Więcej o: