Wakacje 2021. Tanie linie lotnicze rozszerzają rozkład lotów. Są letnie hity

Tanie linie lotnicze nie próżnują. W ostatnim czasie regularnie pojawiają się informacje o nowych kierunkach na wakacje. W środę i w czwartek Wizz Air i Ryanair ogłosiły kolejne letnie hity. To m.in. Chorwacja i Hiszpania.

W środę informowaliśmy o dwóch nowych trasach Ryanaira z Polski do Chorwacji. W systemie rezerwacyjnym przewoźnika pojawiły się połączenia do Zadaru z Modlina i z Gdańska. Według tego, co widoczne jest w rozkładzie, pierwsze loty odbędą się na początku lipca - z Modlina 1 lipca, a z Gdańska 3 lipca. Z podwarszawskiego lotniska irlandzki przewoźnik będzie latał w czwartki i w niedziele, a z gdańskiego portu we wtorki i soboty.

Tego samego dnia nowości ogłosił Wizz Air. W czerwcu węgierska linia zamierza uruchomić trzy nowe trasy - z Lublina i z Poznania do Splitu w Chorwacji oraz z Warszawy do Palmy na Majorce. Loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu: z Lublina samoloty wylecą w czwartki i w niedziele, z Poznania w poniedziałki i w piątki, a z Warszawy w środy i w niedziele.

18 marca pisaliśmy też o pięciu innych trasach, które Wizz Air zamierza uruchomić w czerwcu. Więcej informacji w tym artykule:

Zobacz wideo Miasto kochanków, jezioro marzeń i ekstremalna niespodzianka. Skuś się na włoskie wakacje

Na tym jednak nie koniec, bo dzień później kolejne nowe kierunki pojawiły się w systemie rezerwacyjnym Ryanaira. Od 1 lipca będzie więc można polecieć z Modlina na grecką wyspę Zakynthos. Loty mają odbywać się w poniedziałki i w czwartki. Od tego samego dnia ruszą też loty do włoskiego Bari. Samoloty polecą tam cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty. Ryanair planuje również uruchomić loty z Modlina do Katanii na Sycylii. Poleci tam od 3 lipca we wtorki i w soboty. 

Irlandzka linia od 2 lipca wystartuje też z połączeniami z Gdańska do Haugesund w Norwegii. Poleci tam aż pięć razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki, soboty i niedziele. W systemie pojawiły się też połączenia z Katowic do Burgas, ale na razie bez daty inauguracji.

Więcej o: