Ryanair uruchomi dwie nowe trasy z Polski do Chorwacji. Na wakacje idealne

Ryanair nie ustaje w przygotowaniach rozkładu lotów na lato. W systemie rezerwacyjnym linii pojawiły się dwie nowe trasy z Polski do chorwackiego Zadaru.

Ryanair szykuje siatkę na wakacje

Tanie linie prężnie przygotowują się do wakacji. Ryanair zamierza w tym sezonie postawić m.in. na Chorwację. Niedawno linia ogłosiła, że latem uruchomi trasy z New Castle oraz z Liverpoolu do Zadaru. Co ciekawe, w systemie rezerwacyjnym przewoźnika pojawiły się połączenia do tego chorwackiego miasta również z Polski.

Zobacz wideo Zamiast kupować sam zrób torbę plażową. Możesz wykorzystać ręcznik albo koszulkę

Ryanair miałby polecieć do Zadaru z Modlina oraz z Gdańska. Według tego, co widoczne jest w rozkładzie, pierwsze loty odbędą się na początku lipca - z Modlina 1 lipca, a z Gdańska 3 lipca. Z podwarszawskiego lotniska irlandzki przewoźnik będzie latał w czwartki i w niedziele, a z gdańskiego portu we wtorki i soboty.

Ryanair. Loty Gdańsk - ZadarRyanair. Loty Gdańsk - Zadar screen ryanair.com

Ryanair. Loty Warszawa Modlin - ZadarRyanair. Loty Warszawa Modlin - Zadar screen ryanair.com

Nie są to jedyne polskie miasta, z których Ryanair poleci do Zadaru. Od 2 maja dostępne będą loty z Krakowa - najpierw tylko w niedziele, a od czerwca w piątki i w niedziele. Tego samego dnia wystartują też połączenia z Poznania. Będą odbywać się w niedziele i w czwartki. Z kolei z Wrocławia do Zadaru irlandzka tania linia poleci od 2 lipca - w piątki i w poniedziałki.

Split z lotu ptakaChorwacja czeka na turystów i łagodzi zasady wjazdu do kraju. "To od nas zależy, jaki będzie sezon wakacyjny"

Ryanair. Do kiedy obowiązkowe maseczki?

Niedawno szef Ryanaira, Michael O'Leary, podał termin, do którego trzeba będzie zasłaniać na pokładzie samolotów irlandzkiej linii usta i nos. 

Zdrowie i bezpieczeństwo przede wszystkim. Noszenie maseczek jest niezbędne, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, dlatego pasażerowie będą proszeni o noszenie maseczek co najmniej do 2022 roku

- powiedział. 

"Plażowicze, którzy chcą polecieć Ryanairem na wakacje, muszą pamiętać o spakowaniu strojów kąpielowych i maseczek ochronnych. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy mogli znieść wymóg obowiązkowego noszenia maseczki na pokładzie naszych samolotów podczas letnich i zimowych lotów" - dodał.

Maseczki w Ryanairze będą obowiązkowe do 2022 rokuDo kiedy obowiązkowe maseczki w Ryanairze? O'Leary podał termin. "Chcesz lecieć Ryanairem, musisz pamiętać"

Podczas konferencji O'Leary ogłosił, że w miesiącach letnich przewoźnik będzie obsługiwać ok. 2300 lotów tygodniowo, osiągając 80 proc. swojej zwykłej przepustowości.

Więcej o: