Ryanair uruchomi dwie nowe trasy z Polski do Chorwacji. Na wakacje idealne

Ryanair nie ustaje w przygotowaniach rozkładu lotów na lato. W systemie rezerwacyjnym linii pojawiły się dwie nowe trasy z Polski do chorwackiego Zadaru.

Ryanair szykuje siatkę na wakacje

Tanie linie prężnie przygotowują się do wakacji. Ryanair zamierza w tym sezonie postawić m.in. na Chorwację. Niedawno linia ogłosiła, że latem uruchomi trasy z New Castle oraz z Liverpoolu do Zadaru. Co ciekawe, w systemie rezerwacyjnym przewoźnika pojawiły się połączenia do tego chorwackiego miasta również z Polski.

Zobacz wideo Zamiast kupować sam zrób torbę plażową. Możesz wykorzystać ręcznik albo koszulkę

Ryanair miałby polecieć do Zadaru z Modlina oraz z Gdańska. Według tego, co widoczne jest w rozkładzie, pierwsze loty odbędą się na początku lipca - z Modlina 1 lipca, a z Gdańska 3 lipca. Z podwarszawskiego lotniska irlandzki przewoźnik będzie latał w czwartki i w niedziele, a z gdańskiego portu we wtorki i soboty.

Ryanair. Loty Gdańsk - ZadarRyanair. Loty Gdańsk - Zadar screen ryanair.com

Ryanair. Loty Warszawa Modlin - ZadarRyanair. Loty Warszawa Modlin - Zadar screen ryanair.com

Nie są to jedyne polskie miasta, z których Ryanair poleci do Zadaru. Od 2 maja dostępne będą loty z Krakowa - najpierw tylko w niedziele, a od czerwca w piątki i w niedziele. Tego samego dnia wystartują też połączenia z Poznania. Będą odbywać się w niedziele i w czwartki. Z kolei z Wrocławia do Zadaru irlandzka tania linia poleci od 2 lipca - w piątki i w poniedziałki.

Ryanair. Do kiedy obowiązkowe maseczki?

Niedawno szef Ryanaira, Michael O'Leary, podał termin, do którego trzeba będzie zasłaniać na pokładzie samolotów irlandzkiej linii usta i nos. 

Zdrowie i bezpieczeństwo przede wszystkim. Noszenie maseczek jest niezbędne, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, dlatego pasażerowie będą proszeni o noszenie maseczek co najmniej do 2022 roku

- powiedział. 

"Plażowicze, którzy chcą polecieć Ryanairem na wakacje, muszą pamiętać o spakowaniu strojów kąpielowych i maseczek ochronnych. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy mogli znieść wymóg obowiązkowego noszenia maseczki na pokładzie naszych samolotów podczas letnich i zimowych lotów" - dodał.

Podczas konferencji O'Leary ogłosił, że w miesiącach letnich przewoźnik będzie obsługiwać ok. 2300 lotów tygodniowo, osiągając 80 proc. swojej zwykłej przepustowości.

Więcej o: