Dokąd z Wrocławia na wakacje? Lotnisko rozbudowuje siatkę połączeń

Na lotnisku we Wrocławiu od 28 marca startuje nowy sezon. Większość kierunków do rozkładu wróci w maju, będzie też więcej połączeń. Zwiększy się oferta kierunków wakacyjnych.

Linie lotnicze stopniowo poszerzają ofertę. Jeśli tylko sytuacja na to pozwala, uruchamiają popularne kierunki, a nawet dodają nowości.

"Cieszy nas, że siatka połączeń na sezon letni 2021 już teraz jest rozbudowana i różnorodna, chociaż częstotliwość rejsów na razie będzie mniejsza niż w zwykłych okolicznościach. Przewoźnicy przywracają połączenia w takim zakresie, w jakim jest to obecnie możliwe. Najważniejsze, że w maju ma powrócić większość kierunków z naszej normalnej siatki" - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Lotnisko przestrzega jednak, że w związku z pandemią może dochodzić do zmian w rozkładzie lotów. Pasażerowie powinni być na to przygotowani.

Zobacz wideo Jak będzie wyglądał sezon ślubny i wakacyjny?

Nowy rozkład lotów z Wrocławia

Jak od niedzieli będzie wyglądała siatka połączeń z wrocławskiego portu? Po 28 marca kontynuowane będą połączenia do Frankfurtu (Lufthansa) i Warszawy (PLL LOT), od 5 kwietnia do Amsterdamu (KLM). Od maja dojdą Monachium (Lufthansa), Düsseldorf (Eurowings) i Zurych (SWISS), a od września Kopenhaga (SAS).

Będzie się również zwiększać liczba dostępnych lotów na danych trasach. Przykładowo na trasie do Frankfurtu do końca kwietnia do dyspozycji będzie pięć lotów w tygodniu, w maju 10, a na początku czerwca przewoźnik 17 rejsów w tygodniu, w tym po trzy od poniedziałku do piątku.

Do Warszawy samoloty będą początkowo latały 13 razy w tygodniu. W maju PLL LOT ma zamiar wprowadzić 20, a w czerwcu już 22 rejsy w tygodniu. Do Amsterdamu na razie będzie można polecieć jednym z 4 rejsów w tygodniu, a od 24 maja KLM proponuje już jedno połączenie dziennie.

Lotnisko we Wrocławiu. Dużo połączeń od tanich linii

Ryanair z Wrocławia uruchomi aż 34 połączenia. Już w marcu i w kwietniu poleci do Dublina, Oslo Torp, Kijowa Boryspola, Londynu Stansted oraz East Midlands. Z kolei od maja ruszą pozostałe loty do Wielkiej Brytanii, do Paryża Beauvais, a także wszystkie rejsy na południe Europy - będą to m.in. loty do Włoch (w tym Neapol i Palermo), Hiszpanii (w tym Teneryfa i Majorka) oraz Grecji (Ateny, Korfu, Chania). Tania linia poleci też na Maltę, do Podgoricy w Czarnogórze, do Odessy i Gdańska.

Jest też kilka nowości od irlandzkiego przewoźnika na wakacje. Od 1 lipca pojawi się Olsztyn, a od 2 lipca Zadar w Chorwacji. Dla większości kierunków południowych przewoźnik przewiduje dwa rejsy w tygodniu.

Sporo lotów z Wrocławia chce uruchomić też Wizz Air. Kierunki brytyjskie (Birmingham, Londyn Luton), wschodnie (Lwów, Zaporoże, Kijów Żuliany), a także Oslo Torp, Sztokholm Skavsta i Eindhoven wystartują w marcu lub kwietniu. Początkowo częstotliwość rejsów ma rosnąć, bo przewoźnik zakłada, że jeszcze wiosną samoloty na tych trasach zaczną latać częściej. Np. na trasie Wrocław-Londyn Luton w marcu i kwietniu dostępne będą 3-4 rejsy w tygodniu (poza okresem świątecznym), a w maju już siedem.

Nie zabraknie również kierunków wakacyjnych. "Landrynka" poleci do Larnaki na Cyprze, Kutaisi w Gruzji i Reykjaviku na Islandii. Kierunki będą dostępne od maja. W czerwcu wśród wakacyjnych nowości pojawią się Burgas w Bułgarii oraz Split w Chorwacji.

Loty z Wrocławia z biurem podróży

W rozkładzie lotniska we Wrocławiu pojawią się też rejsy biur podróży. Nie brakuje popularnych, letnich kierunków, również spoza Europy: Turcji, Grecji, Egiptu, Tunezji, Hiszpanii, Włoch, Albanii oraz Cypru. Wiele wskazuje na to, że po sezonie zimowym w ofercie pozostanie również Zanzibar.

Łącznie do wyboru jest blisko 30 kurortów nad morzami Śródziemnym, Czarnym i Czerwonym, a także nad oceanami Atlantyckim oraz Indyjskim.

W zależności od tego, jak dalej potoczy się pandemia i jak będą wyglądały restrykcje, możliwe jest rozbudowywanie siatki połączeń.

Więcej o: