Wizz Air uruchomi pięć nowych tras z Polski na wakacje. Wystartują w czerwcu

Wizz Air ogłosił, że w połowie czerwca uruchomi pięć nowych tras z trzech polskich miast. Węgierski przewoźnik poleci do Grecji oraz do Chorwacji.

Wizz Air sukcesywnie rozszerza swój letni rozkład lotów. Tania linia poinformowała w komunikacie prasowym, że w połowie czerwca w jej siatce połączeń pojawi się pięć nowych tras z trzech polskich miast. To wakacyjne kierunki, które Polacy chętnie wybierają na urlop - Grecja oraz Chorwacja.

Od 11 czerwca Wizz Air poleci:

  • z Krakowa do Splitu (wyloty w poniedziałki i piątki)
  • z Gdańska na Santorini (wyloty w poniedziałki i piątki)
  • z Warszawy do Prewezy (wyloty w poniedziałki i piątki)

Z kolei od 13 czerwca Wizz Air zacznie latać:

  • z Gdańska do Heraklionu (wyloty w środy i niedziele)
  • z Warszawy do Salonik (wyloty w środy i niedziele)

Warto dodać, że grecka Preweza (miasto w regionie Epir) to całkowita nowość. Ceny biletów mają zaczynać się od 179 złotych w jedną stronę.

Zobacz wideo Jak będzie wyglądał sezon ślubny i wakacyjny?

Ryanair latem uruchomi 1800 tras

Tani przewoźnicy nie próżnują przed wakacjami, choć pandemia wciąż daje się we znaki i utrudnia podróżowanie. W styczniu pisaliśmy o planach Wizz Aira dotyczących rozszerzania rozkładu lotów na wakacje. "Landrynka" zapowiadała wówczas połączenia z Polski do Grecji, Chorwacji oraz Bułgarii.

Jakiś czas temu informowaliśmy też, że Ryanair latem uruchomi z Krakowa loty na Santorini, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych, o ile nie najpiękniejszą grecką wyspę.

Jak zamierza latać Ryanair w pandemii? Gdy spojrzy się na dane opublikowane przez OAG Schedule Analyser, można mieć wrażenie, że irlandzki przewoźnik nie zamierza kasować tras. Będzie latać do 221 lotnisk w 37 krajach.

Ryanair stawia na turystykę krajowąPrzewoźnik nie obniża lotów w pandemii. Ryanair latem uruchomi ponad 1800 tras

W sezonie letnim Ryanair planuje wykonywać loty aż na 1809 trasach. Okazuje się, że w letnim rozkładzie Ryanair planuje wykonywać o 12 procent więcej lotów niż w analogicznym okresie 2020 roku, ale ledwie 71 procent tego, co w 2019.

Więcej o: