Aquaparki nadal nieczynne, ale Chochołowskie Termy wznowiły działalność. Jest zgoda sanepidu

Chochołowskie Termy na Podhalu wznowiły działalność. Obiekt został ponownie otwarty 27 lutego. Przepisy w tej kwestii nie są jednak precyzyjne, dlatego konieczna była konsultacja z sanepidem. Wszystko z powodu nieścisłości w rozporządzeniu.

Rząd w rozporządzeniu z 12 lutego zezwolił na otwarcie basenów. Nadal jednak nieczynne pozostają aquaparki. Takie przepisy sprawiły, że wciąż zawieszona była również działalność term. Jeden z obiektów działających na Podhalu postanowił więc wyjaśnić nieścisłości.

Zobacz wideo Jak będzie wyglądał sezon ślubny i wakacyjny?

Jak podaje "Gazeta Krakowska", Chochołowskie Termy zwróciły się do Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie oraz do sanepidu w Nowym Targu z prośbą o interpretację przepisów zawartych w rozporządzeniu. Zarówno GIS, jak i sanepid nowotarski uznały, że termy mogą się otworzyć, o ile nie będą udostępniać gościom strefy rekreacyjnej, tj. jacuzzi, placu zabaw dla dzieci, zjeżdżalni czy innych atrakcji wodnych. Otwarte mogą być natomiast baseny, spa oraz saunarium.

O ponownym otwarciu Chochołowskie Termy poinformowały na swoim fanpage'u. Na oficjalnej stronie obiektu zamieszczone zostały wytyczne, według których działają teraz gorące źródła. Nieczynne pozostają Centrum Sportu oraz restauracja. Z basenów można korzystać od 8 do 23, z saunarium i spa od 10 do 22.

Poszczególne usługi dostępne na terenie kompleksu działają według reżimu sanitarnego. Poniżej zasady, na podstawie których funkcjonują termy:

  • w lobby barze jedzenie i napoje wydawane są tylko na wynos; restauracje, bary i punkty gastronomiczne są zamknięte;
  • w sklepach może przebywać ograniczona liczba osób z zachowaniem zalecanego dystansu społecznego;
  • w saunarium liczba klientów również jest ograniczona z zachowaniem wymaganego dystansu społecznego, niedostępna dla gości jest beczka z wodą siarkową;
  • liczba klientów w spa jest równa liczbie stanowisk, również wymagane jest zachowanie dystansu;
  • w strefie basenowej dostępne są: dwa baseny zewnętrzne bez atrakcji wodnych, trzy baseny wewnętrzne bez atrakcji wodnych, dwa baseny sportowe, basen solankowy, sauna tekstylna oraz grota solna.

Goście nie mogą korzystać ze zjeżdżalni, basenów jacuzzi, atrakcji wodnych, placów zabaw dla dzieci oraz beczek siarkowych. Bilety można kupić tylko w kasach, nie ma możliwości realizowania między innymi voucherów, karnetów, zniżek, kuponów rabatowych czy ofert z różnego rodzaju portali do momentu, dopóki gorące źródła nie zaczną funkcjonować standardowo.

Co z innymi obiektami? W Termach Bania już od 16 lutego wznowiona została w reżimie sanitarnym działalność saunarium. Z kolei termy Gorący Potok zapowiedziały na Facebooku, że otworzą się 5 marca.

Wciąż nieczynne są Termy Bukovina, które w ostatnim wpisie na Facebooku (z 18 lutego) poinformowały, że:

Obecne rozporządzenie wydane przez Rząd nie umożliwia jednoznacznej interpretacji co do możliwości uruchomienia takich obiektów jak nasz.
Więcej o: