Konferencja ministra zdrowia. Będą nowe zasady. Czekają nas zmiany w działaniu hoteli?

Konferencja ministra zdrowia ma odbyć się 24 lutego. Adam Niedzielski przedstawi wówczas nowe zasady dotyczące obostrzeń. Możliwe, że będą dotyczyły również obiektów noclegowych. O której odbędzie się konferencja ministra zdrowia?

Konferencja ministra zdrowia została zaplanowana na 24 lutego. Początkowo miała odbyć się między godziną 11.00 a 12.00, później przeniesiono ją jednak na godz. 15.00. Adam Niedzielski podczas spotkania z mediami opowie o nowych obostrzeniach związanych z epidemią koronawirusa.

W porannym programie TOK FM minister zdrowia podał, ile w ciągu ostatniej doby przybyło zakażonych. "Niestety, nie wygląda dobrze sytuacja w tej chwili. Te poranne dane, które dotyczą dzisiejszego dnia, pokazują, że przekroczyliśmy barierę 10 tysięcy i to nie tak nieśmiało, tylko dokładny wynik to 12 146 nowych zachorowań" - powiedział.

Zobacz wideo Koniec z noszeniem przyłbic? "Ta decyzja powinna być wprowadzona rok temu"

Konferencja ministra zdrowia. Czekają nas nowe obostrzenia?

Bardzo możliwe zatem, że rząd zaostrzy reżim sanitarny. Już od kilku dni mówi się o zmianach dotyczących zakrywania ust i nosa. Dopuszczalne mają być tylko maseczki, chusty, a także przyłbice - już nie.

Idziemy w kierunku ograniczenia ruchu na południowej granicy Polski. Będziemy chcieli dokonać formalnej zmiany niedopuszczenia stosowania chust i przyłbic

- mówił Niedzielski.

Konferencja ministra zdrowia. Zmiany w działaniu hoteli?

Niewykluczone, że szykują się też zmiany dotyczące funkcjonowania obiektów noclegowych. Jak podaje dziennik "Rzeczpospolita", rząd rozważa przewrócenie obostrzeń w sektorach, które zostały warunkowo odmrożone 12 lutego. Ponownie zostaną zamknięte stoki narciarskie. Zostaną także nałożone dodatkowe ograniczenia na hotele. Resort zdrowia planuje, żeby z możliwości noclegu mogły korzystać wyłącznie osoby od 18. roku życia. Wprowadzenie takich restrykcji miałoby pomóc w ograniczeniu masowych podróży rodzin z dziećmi, które teraz uczą się zdalnie.

Władze zastanawiają się też nad uszczelnieniem granic dla osób, które podróżują własnymi samochodami. Być może w najbliższym czasie wjazd do Polski będzie możliwy jedynie dla tych, którzy okażą negatywny wynik testu na koronawirusa.

W ostatnich dniach średnia dobowa liczba zakażeń w Polsce przekroczyła 6,5 tys. Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem rośnie. W sobotę było ich ok. 8,5, tys., w niedzielę ok. 7 tys., w poniedziałek 7,3 tys. Adam Niedzielski przestrzega, że szczyt pandemii może nastąpić w marcu i w kwietniu.

Więcej o: