Rzadkie zjawisko w Arabii Saudyjskiej. "Wygląda jak tiramisu"

Słodki deser? Batonik? Nie. To śnieg pokryty warstwą piasku. Filmik z Arabii Saudyjskiej przywołuje słodkie skojarzenia.

Pisaliśmy już wcześniej o tym, że na Saharę dotarła zima. Był to dopiero czwarty raz w ciągu 42 lat, gdy w mieście Ain Sefra w Algierii spadł śnieg. Zdjęciami z opadów podzielił się wóczas w swoich mediach społecznościowych Karim Bouchetata, który dokumentował te zjawiska pogodowe również w poprzednich latach. Na fotografiach widać fantazyjne wzory, które śnieg utworzył na piasku. Na niektórych ujęciach pustynia wygląda, jakby została posypana cukrem.

Z nieba sypie kakao?

Tym razem największe od 50 lat opady śniegu nawiedziły okolice miasta Tabuk w Arabii Saudyjskiej. Ku uciesze mieszkańców śnieg nie stopniał, a został pokryty delikatną warstwą piasku. Widok przywołuje słodkie skojarzenia. Nie wierzycie? Obejrzyjcie video, które nagrał jeden z mieszkańców i udostępnił w mediach społecznościowych.

Piasek pokrył białą warstwę śniegu niczym deser pokrywa kakao lub tarta czekolada. I takie też komentarze pojawiły się pod postem: "Wygląda jak tiramisu albo bounty". "To sprawia, że mam ochotę na coś słodkiego". "Wygląda smacznie" – czytamy w komentarzach.

Oaza u podnóża gór Harrat al-Uwajrid

Tabuk leży w północno-zachodniej Arabii Saudyjskiej, w oazie, u podnóża gór Harrat al-Uwajrid. Jest stolicą prowincji Tabuk. Według spisu ludności z 2010 roku liczyło 512 629 mieszkańców. Najchłodniejszym miesiącem jest styczeń. 

Źródło: Twitter / Radio Zet

Zobacz wideo To nowa era dla saudyjskich kobiet. W końcu mogą legalnie prowadzić auta
Więcej o: