Burmistrzyni miasteczka na Sardynii zakazała ludziom chorować. Chciała zwrócić uwagę na ważny problem

Burmistrzyni miasteczka Oniferi na Sardynii wydała zarządzenie, w którym zakazała mieszkańcom chorować. Stefania Piras chciała w ten sposób zwrocić uwagę na poważny problem, z którym zmagało się miasteczko - do tej pory nie było w nim żadnego lekarza.

Oniferi na Sardynii liczy 900 mieszkańców. Obecnie nie ma tam żadnego lekarza. Ostatni jakiś czas temu zamknął gabinet i wyjechał, a burmistrzyni Stefania Piras od kilku miesięcy nie mogła doprosić się w lokalnym oddziale opieki zdrowotnej o przydzielenie nowego. Postanowiła więc zadziałać inaczej i w nietypowy sposób zwrócić uwagę na ten problem. Wydała zarządzenie, w którym... zakazała mieszkańcom chorować.

Zobacz wideo Jak długo utrzyma się odporność na wirusa? Odpowiada lekarz

I osiągnęła dokładni taki efekt, o jaki jej chodziło. O Oniferi zrobiło się głośno w mediach, nie tylko włoskich, lecz także zagranicznych. Piras poinformowała, że w ostatnich tygodniach skontaktowało się z nią wiele osób: dziennikarze, stacje radiowe, a także lekarze. Rozgłos i niecodzienny sposób działania pani burmistrz przyniosły skutek. Jak informują lokalne media, od 22 lutego w Oniferi pracę ma zacząć nowy lekarz wytypowany przez ATS Sardegna, czyli tamtejszą organizację zajmującą się ochroną zdrowia.

W międzyczasie ze Stefanią Piras skontaktował się inny lekarz, 46-latek z Cuneo w Piemoncie, który zaoferował swoją pomoc.

Będzie na Sardynii w najbliższych tygodniach. Poproszę go, aby wsparł również sąsiednie gminy, które mają ten sam problem, co my, skoro u nas na razie alarm odwołany. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w znalezienie rozwiązania

- powiedziała Stefania Piras

Burmistrzyni zapowiedziała, że w związku ze znalezieniem lekarza, zarządzanie o zakazie chorowania zostaje zniesione.

Więcej o: