20 krajów, z którymi ludzie mieli problem, aby wskazać je na mapie. Nietypowa lista

Indonezja, Kanada, Polska czy Australia. To tylko cztery z 20 krajów, które dla wielu osób okazały się trudne do wskazania na mapie. Lista została stworzona na podstawie badania przeprowadzonego wśród respondentów z całego świata. Pod uwagę brano jedynie kraje, których populacja przekracza 25 milionów.

Badanie zostało przeprowadzone przez serwis The Knowledge Academy, który zajmuje się organizacją kursów szkoleniowych. Respondenci z całego świata mieli za zadanie wskazać na interaktywnej mapie poszczególne kraje. W ankiecie pod uwagę brano tylko te, których populacja jest większa niż 25 milionów. Następnie, na podstawie wyników, powstała lista 20, które przysporzyły uczestnikom badania największych problemów. Udział w ankiecie wzięło 6550 osób.

Zobacz wideo Hel w przeciwną stronę i wielkie koło z Warszawą w środku. Cudzoziemcy rysują Polskę

Przywożą tylko wspomnienia

Okazuje się, że najwięcej trudności pytani mieli z Indonezją. Aż 83 proc. badanych miało problem z poprawnym wskazaniem tego kraju na mapie. Na drugim miejscu znalazł się Wietnam, który trudności sprawił 81 procentom.

Za zaskakujące można uznać wyniki takich krajów jak Kanada czy Australia. Tej pierwszej ponad połowa respondentów nie była w stanie poprawnie wskazać (53 proc.). W przypadku Australii było to 46 proc. Na 15. miejscu znalazła się Polska. Nasz kraj sprawił problem 43 proc. badanych. Poniżej pełna lista 20 "problematycznych" krajów:

 1. Indonezja (83 proc.)
 2. Wietnam (81 proc.)
 3. Bangladesz (78 proc.)
 4. Ukraina (73 proc.)
 5. Peru (69 proc.)
 6. Uzbekistan (68 proc.)
 7. Japonia (62 proc.)
 8. Arabia Saudyjska (61 proc.)
 9. Maroko (57 proc.)
 10. Kanada (53 proc.)
 11. Angola (52 proc.)
 12. Madagaskar (50 proc.)
 13. Mjanma (49 proc.)
 14. Australia (46 proc.)
 15. Polska (43 proc.)
 16. Nepal (42 proc.)
 17. Algieria (37 proc.)
 18. Francja (33 proc.)
 19. Ghana (31 proc.)
 20. Niemcy (29 proc.)

Twórcy badania skomentowali jego wyniki. "Mimo że Bali, Dżakarta i Lombok są wśród najpopularniejszych atrakcji turystycznych, wiele osób zabiera stamtąd ze sobą tylko dobre wspomnienia" - zauważają cytowani przez "Daily Mail". Odnieśli się również do Wietnamu, który okazał się drugim najtrudniejszym do wskazania krajem.

O wojnie w Wietnamie być może wielu uczyło się na lekcjach historii, ale najwyraźniej nie został położony wystarczający nacisk na to, gdzie się toczyła.

Platforma zapytała uczestników badania również o to, czy kiedykolwiek byli w którymś z wymienionych krajów, na co twierdząco odpowiedziało 57 proc. osób. Padło również pytanie o to, czy uczyli się o którymś z krajów w szkole. Pozytywnie odpowiedziało 32 proc. osób, a 52 proc. przyznało, że nie. 16 proc. nie pamiętało. Jesteście zaskoczeni wynikami badania?

Więcej o: