Szybkie testy na COVID-19 na lotnisku we Wrocławiu. Pasażerowie mogą uniknąć 10-dniowej kwarantanny

Pasażerowie przylatujący do Wrocławia spoza strefy Schengen mogą wykonać na lotnisku tuż po przylocie szybki test antygenowy i uzyskać w ten sposób zwolnienie z 10-dniowej kwarantanny. To pierwsze lotnisko w Polsce, które wprowadza takie udogodnienie dla podróżnych.

Nową usługą lotnisko pochwaliło się na Facebooku. Od soboty 30 stycznia szybki test antygenowy mogą wykonać osoby przylatujące do Polski spoza strefy Schengen. To ważne udogodnienie. Gdy wynik wyjdzie negatywny, to możemy zostać zwolnieni z 10-dniowej kwarantanny, która obowiązuje obecnie przy przyjeździe do naszego kraju wszelkim transportem zbiorowym.

Ułatwienie dla pasażerów wracających z Wielkiej Brytanii, Ukrainy czy Zanzibaru

Punkt diagnostyczny badań na obecność COVID-19 znajduje się przed stanowiskami kontroli granicznej. Koszt wykonania testu to 200 zł, a czas oczekiwania na wynik - ok. 15 minut. Punkt działa po każdym przylocie samolotu spoza strefy Schengen, a także w godzinach nocnych. Jak czytamy w komunikacie przesłanym przez port lotniczy we Wrocławiu: "To ogromne ułatwienie dla pasażerów wracających do Wrocławia z Wielkiej Brytanii czy Ukrainy, a także dla osób podróżujących lotami czarterowymi np. na Zanzibar".

Do tej pory na polskich lotniskach można było skorzystać z opcji zrobienia szybkiego testu przy wylocie do innych państw, np. Holandii.

Źródło: Port lotniczy we Wrocławiu / Facebook  

Zobacz wideo Rozmawialiśmy z seniorami zaszczepionymi na COVID-19
Więcej o: