Wizz Air wystartuje z nowymi trasami z Polski. To popularne wakacyjne kierunki

Wizz Air ogłosił, że w czerwcu zamierza uruchomić siedem nowych tras z pięciu polskich miast. Węgierski przewoźnik poleci do Grecji, Chorwacji oraz Bułgarii.

Wizz Air stawia na wakacyjne kierunki

Wizz Air planuje poszerzyć swój rozkład lotów na wakacje. Od czerwca tego roku "landrynką" będzie można dwa razy w tygodniu polecieć z Warszawy oraz z Krakowa na dwie greckie wyspy - Kretę i Santorini. Z taką samą częstotliwością samoloty węgierskiego przewoźnika będą latać na trasie z Gdańska do Splitu w Chorwacji oraz z Katowic na Korfu w Grecji. Z kolei z Wrocławia Wizz Air raz w tygodniu poleci do Burgas w Bułgarii.

"Podkreślamy nasze silne zaangażowanie w działalność w Polsce, ogłaszając siedem nowych tras z pięciu polskich miast do atrakcyjnych wakacyjnych miejsc w Grecji, Bułgarii i Chorwacji. Dzięki ofercie Wizz Air polscy podróżni będą mogli cieszyć się tego lata długo oczekiwanymi wakacjami" - powiedział członek zarządu ds. handlowych George Michalopoulos cytowany w komunikacie linii.

Zobacz wideo Czy nowe mutacje i trzecia fala epidemii są już widoczne na oddziałach?

Do wakacji jednak wciąż jeszcze daleko, trudno zatem przewidzieć, jak rozwinie się pandemia COVID-19. Prowadzona na masową skalę akcja szczepień pozwala mieć jednak nadzieję, że sytuację uda się ustabilizować. Póki co w podróżach obowiązują liczne obostrzenia.

Środki bezpieczeństwa

Członek zarządu Wizz Aira wspomniał również o wdrożonych przez linię procedurach bezpieczeństwa. Przewoźnik zachęca, aby podróżni odprawiali się online, a także płacili elektronicznie za wykupienie dodatkowych usług. Linia apeluje też o zachowywanie wymaganego dystansu społecznego zarówno na pokładzie, jak i podczas wchodzenia na pokład i wychodzenia z samolotu. Wizz Air przypomina również, że menu WIZZ będzie dostępne poprzez aplikację WIZZ lub online. 

Ponadto linia zapewnia, że prowadzi dokładniejszą, dodatkową dezynfekcję samolotów nocą oraz że stosuje specjalne, wysokowydajne filtry powietrza, tzw. filtry HEPA. Wizz Air przypomina także o konieczności noszenia maseczki na pokładzie (zachęca, by w przypadku lotów dłuższych niż cztery godziny zabrać więcej niż jedną maskę).

Więcej o: