Seszele. Zaszczepiłeś się? Rajskie wyspy czekają na ciebie

Cypr zapowiedział, Singapur na razie rozważa, a teraz Seszele ogłosiły, że osoby, które zaszczepią się przeciwko COVID-19 będą mogły wypoczywać na rajskich plażach.

Decyzję o uwolnieniu turystyki na Seszelach ogłosił Sylvestre Radegonde, minister turystyki. Na wyspie wypoczywać będą mogły osoby, które zaszczepią się i przyjmą dwie dawki szczepionki. Turyści, którzy okażą certyfikat szczepienia, będą zwolnieni z obowiązkowej  kwarantanny.

– Mamy nadzieję, że taka decyzja pobudzi branżę turystyczną. Mam na myśli szczególnie małe hotele, które walczą o przetrwanie na wyspach La Digue, Praslin czy Mahe – powiedział Sylvestre Radegonde. – Liczymy, że będzie to kopniak, którego tak rozpaczliwie potrzebuje nasza gospodarka – dodał.

Jak podaje tamtejsza agencja prasowa, szczepienie nie zwalnia ze wszystkich obostrzeń. Przed przylotem na wymarzony urlop należy wykonać test PCR, przeprowadzony w ciągu ostatnich 72 godzin.

Akcja szczepienia trwa

Władze planują, że do połowy marca ma zostać zaszczepione 70 proc. populacji. Kiedy większość mieszkańców zyska odporność stadną, wtedy na wyspy będzie można przylecieć, przedstawiając jedynie negatywny wynik testu PCR.

Proces szczepienia na Seszelach trwa. Władze ujawniają, że 50 tys. dawek szczepionek podarowały Seszelom Zjednoczone Emiraty Arabskie, a to oznacza, że zostanie wyszczepionych 25 tys. mieszkańców.

SeszeleSeszele Lucky-photographer / shutterstock

- Udało nam się zorganizować dziewięć zespołów, które dziennie będą podawać 200 szczepionek. Jeśli otrzymamy inne szczepionki, z łatwością zaszczepimy 44 tys. osób w ciągu miesiąca - powiedziała Kathleen Cecile, odpowiedzialna za szczepienia z ramienia rządu. Z danych z 2017 roku wynika, że na archipelagu mieszka ok. 98 tys. ludzi.

Co ciekawe na Seszelach osoby pracujące w branży turystycznej znajdują się na liście zero, czyli pracowników niezbędnych do otrzymania szczepionek, podobnie jak pracownicy ochrony zdrowia czy służby mundurowe.

Seszele - 115 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego

Seszele to archipelag 115 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego na Oceanie Indyjskim. Pokrywają je lasy tropikalne, a wybrzeże to długie pasma piasku zanurzone w turkusowej wodzie.

Oprócz możliwości leżenia na plaży w przepięknej scenerii, na Seszelach znajdziecie wspaniałe miejsca do obserwacji ptaków i gigantycznych żółwi w ich naturalnym środowisku. Seszele to również raj dla poszukiwaczy podwodnych wrażeń, a gdy i to się znudzi, możecie wybrać się na przejażdżkę jeepem do lasu deszczowego.

Źródło: iol.co.za

Więcej o: