Najmniejszy dom w Niemczech ma nowego właściciela. Został kupiony za nietypową kwotę

W północnych Niemczech, w Bremie, w urokliwej dzielnicy Schnoor znajduje się niezwykły dom, który uznawany jest za najmniejszy w kraju. Ma zaledwie siedem metrów kwadratowych i właśnie zyskał nowego właściciela. To youtuber, rzemieślnik i muzyk Fynn Kliemann, który kupił tę nietypową nieruchomość za kwotę 77 777 euro (353 tys. zł).

Portal de24.news poinformował, że "najmniejszy dom w Niemczech" ma nowego właściciela. "To naprawdę fajnie" - powiedział uradowany 32-latek. "To siedem m kw. i cztery m kw. powierzchni mieszkalnej. Trzeba będzie wykazać się prawdziwymi umiejętnościami inżynieryjnymi, żeby wstawić łóżko". Mężczyzna swoim zakupem pochwalił się na Instagramie i opublikował wnętrze minidomku.

Wnętrze maleńkiego domkuWnętrze maleńkiego domku www.instagram.com, fimbim

Zainteresowanie ogromne

Dom został wystawiony na sprzedaż pod koniec 2020 roku na kwotę 77 777 euro (335 tys. zł). - Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania - powiedział Tobias Lachmann, agent nieruchomości niemieckiej agencji prasowej. - Oferta dotarła nawet do Stanów Zjednoczonych i Chin.

Kiedyś był w nim kurnik

Domek ma ciekawą historię, kiedyś służył jako kurnik, a w końcu mieściło się w nim biuro. Budynek znajduje się w historycznej dzielnicy Schnoor w Bremie, która słynie z wąskich uliczek z małymi, kolorowymi domami. Jest atrakcyjna i przyciąga wielu turystów.

Centrum kreatywnych ludzi

Kliemann kilka lat temu założył centrum kreatywnych ludzi ("Kliemannsland") na terenie starego gospodarstwa w Elsdorfie na północ od Bremy. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, co chce zrobić ze swoją nową posiadłością w sercu Bremy. Teraz gromadzi zespół rzemieślników. Poszukuje elektryków, stolarzy, instalatorów ogrzewania i przypomina o haśle, które towarzyszy jego działaniom: "Miej świetny nastrój, próbuj, buduj w sposób zrównoważony, a przede wszystkim baw się dobrze".

Źródło: de24.news

Zobacz wideo Polska i Niemcy - 30 lat po upadku Muru Berlińskiego
Więcej o: