Martyna Wojciechowska zachwyca się niezwykłym miejscem. "Wielkie mózgi, gigantyczny kalafior"

Martyna Wojciechowska podzieliła się w mediach społecznościowych zdjęciem z White Pocket w Stanach Zjednoczonych. Podróżniczka nie kryje zachwytu niezwykłymi formacjami skalnymi. Przyrównuje je do kłębów waty czy wielkich mózgów.

Świat pełen jest oszałamiających miejsc, które zapierają dech w piersiach. O jednym z takich cudów napisała na Facebooku i Instagramie Martyna Wojciechowska. Podróżniczka podzieliła się zdjęciem autorstwa Karla Shakura wykonanym w White Pocket w stanie Arizona w USA.

 
Są takie miejsca na świecie, które wyglądają, jakby były z innej planety

- pisze zachwycona. Prowadzącą program "Kobieta na krańcu świata" urzekły niezwykłe kształty i struktura formacji skalnych z Arizony. 

Wyglądają jak... No właśnie - jak? Jak kłęby waty, wielkie mózgi, gigantyczny kalafior?

- zapytała swoich fanów i zachęciła ich do dzielenia się swoimi skojarzeniami w komentarzach. Trzeba przyznać, że te były nie mniej oryginalne od zaproponowanych przez Wojciechowską. Pojawiły się bowiem skojarzenia związane z wewnętrzną stroną jelit, zaschniętymi ziemniakami w garnku czy skórą pokazaną na dużym przybliżeniu. A wam z czym kojarzą się skały z White Pocket?

Zobacz wideo Tam umierają samoloty. Cmentarzysko w Arizonie

White Pocket - gdzie się znajduje?

White Pocket położone są na terenie Narodowego Pomnika Przyrody Vermillion Cliffs. Znajdujące się tam skały z piaskowca wyróżniają się niezwykłymi kształtami i kolorami. Z tego powodu miejsce jest prawdziwym rajem dla fotografów. Nie jest jednak łatwo do niego dotrzeć. W sieci można znaleźć informacje, że obszar jest trudno dostępny i wymagany jest samochód z napędem na cztery koła. Opis dojazdu znajduje się na stronie Bureau of Land Management Departamentu Spraw Wewnętrznych USA.

Więcej o: