Pasażerowie nie chcą założyć maseczki w samolocie? Wylądują w "oślej ławce"

Linia lotnicza Aeroflot wpadła na pomysł, w jaki sposób poradzić sobie z krnąbrnymi pasażerami odmawiającymi nakładania maseczki. Będzie na nich czekać "ośla ławka" w samolocie.

Mimo nadchodzącej trzeciej fali pandemii, wciąż wiele osób buntuje się przeciwko obowiązującym restrykcjom. Dla wielu osób komfort podróżowania jest ważniejszy niż lot z zasłoniętymi ustami i nosem. Nie pomagają kary, kłótnie, perspektywa opóźnienia lotu czy niesława w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Tam umierają samoloty. Cmentarzysko w Arizonie

"Ośla ławka" w samolocie

Linia lotnicza Aeroflot postanowiła więc znaleźć rozwiązanie. Osoby, które nie dostosują się do zasad i odmówią noszenia maseczki, zostaną wysłane do "oślej ławki". Zamiast kłótni, przepychanek i awantur - "antycovidowcom" zostaną wskazane specjalne miejsca.

Julia Spiwakowa, rzeczniczka rosyjskiego przewoźnika, tłumaczy w rozmowie z Agencją Reuters, że zostaną wprowadzone dedykowane miejsca dla pasażerów, którzy po zamknięciu drzwi samolotu oświadczą, że nie chcą nosić masek. Będą to dwa ostatnie rzędy klasy ekonomicznej, które znajdują się po prawej stronie samolotu.

Spiwakowa dodaje jednocześnie, że Aeroflot zamierza wzmocnić kontrole przed wejściem na pokład. Do samolotu mają być wpuszczane jedynie te osoby, które będą miały zakryte nos i usta. Agresywni pasażerowie będą usuwani z pokładu.

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Dobry pomysł czy jednak wobec takich osób powinno się podjąć inne kroki?

Źródło: Fly4Free

Więcej o: