Zima w Alpach pokazała, co potrafi. Gigantyczne zaspy, samochody ledwo widać spod śniegu

Austria od kilku dni zmaga się z intensywnymi opadami śniegu. Internet obiegły zdjęcia, na których widać ogromne zaspy, ośnieżone drogi, całkowicie przykryte śniegiem samochody. Masy śniegu sprawiły, że wzrosło też zagrożenie lawinowe.

O zmaganiach Austriaków ze śniegiem od kilku dni na bieżąco informuje serwis pogodowy WetterOnline Austria. Na swoim fanpage'u zamieszcza zdjęcia i filmy, które pokazują, jak trudna sytuacja panuje w kraju.

Widać na nich kompletnie zasypane drogi, ludzi, którzy próbują odkopać spod śniegu samochody czy pługi, które tworzą w zaspach tunele, aby w ogóle można było się poruszać. Najnowsze nagranie zostało opublikowane przez serwis 10 grudnia w godzinach porannych. W opisie czytamy, że południe Austrii nadal tonie w śniegu. Wideo pojawiło się również na YouTubie.

 

Z kolei na swojej stronie WetterOnline Austria podaje, że w niektórych regionach w ciągu ostatnich kilku dni spadło więcej śniegu niż kiedykolwiek, odkąd 140 lat temu rozpoczęto pomiary. Opady jednak powoli ustępują, a w weekend spodziewana jest odwilż.

Intensywne opady śniegu mocno dały się we znaki między innymi mieszkańcom Obertilliach w Tyrolu. Serwis zamieścił kilka zdjęć, na których widać skalę zjawiska. Z jednego z postów dowiadujemy się, że gmina musiała skorzystać z awaryjnego zasilania.

WetterOnline Austria informowało również, że obfite opady śniegu spowodowały wzrost zagrożenia lawinowego do bardzo wysokiego, piątego stopnia. Wiele dróg zostało zamkniętych, częściowo zawieszono również ruch kolejowy.

 
 

Trzeba przyznać, że masy śniegu rzeczywiście wyglądają niewiarygodnie. Zdjęcia i filmy wywołały też ożywioną dyskusję w komentarzach. Niektórzy pisali, że współczują ludziom, którzy mieszkają w dotkniętych przez intensywne opady regionach. Z kolei inni żartobliwie zachęcali, aby mieszkańcy podzielili się śniegiem z innymi. "Dzieci byłyby zachwycone" - brzmiał jeden z komentarzy.

Więcej o: