Śnieg w górach. Internet zasypały zimowe zdjęcia. "Nastrój niczym w Boże Narodzenie"

Od kilku dni w górach trwa prawdziwa zima. Śniegiem sypnęło nie tylko w Tatrach, lecz także w Bieszczadach czy Karkonoszach. Media społecznościowe od razu obiegły zdjęcia i filmy, na których uwieczniono bajkowe, zimowe krajobrazy. Internauci nie kryją zachwytu.

Zima zawitała w polskie góry. Od kilku dni w mediach społecznościowych można podziwiać zimowe zdjęcia. Gdy patrzy się na nie, czuć, że święta już coraz bliżej. Choć nie wiadomo, czy na nizinach też sypnie w tym czasie śniegiem.

Zimowe obrazki z Bieszczad

Mnóstwo zdjęć i filmów z zasypanych śniegiem Bieszczad można oglądać na facebookowym profilu Nadleśnictwa Baligród. Ośnieżone drzewa i drogi, ukryta pod śniegiem Łopienka, a nawet zimowy spacer niedźwiedzia - to wszystko udało się uwiecznić tamtejszym leśniczym.

Tegoroczne Andrzejki w Łopience wyjątkowo zimowe. Śniegu jest trochę i mroźno, minus trzy, minus cztery. Godzina między 15 a 16. Biało, pusto... Tak łopienkowo, chciałoby się powiedzieć

- opowiada na nagraniu leśniczy Kazimierz Nóżka.

Komentujący byli zachwyceni zimowymi widokami z Bieszczad. "Urocze miejsce", "Oj, jak łopienkowo. Bardzo zatęskniłam", "Przepiękne te Bieszczady" - pisali.

"Czujecie tę magię świąt?"

Śnieg dopisał również w Tatrach. Fotograf krajobrazu Tomek Marciniak w niedzielę wieczorem opublikował na swoim profilu kilka zdjęć z zasypanego śniegiem Zakopanego. Możemy na nich zobaczyć m.in. kaplicę na Jaszczurówce w zimowej scenerii oraz pokryte śniegiem Krupówki. 

Czujecie tę magię świąt?

 - zapytał pod jednym ze zdjęć fotograf. Z kolei przy innym podzielił się swoimi skojarzeniami.

Mam odczucie, że w tym miejscu siadają duchy zakopiańczyków i toczą dyskusje, pykając drewnianą fajkę.

Z kolei fotograf Marcin Kęsek w poniedziałek rano podzielił się zimowym nagraniem z wjazdu na Kasprowy Wierch. Komentujący chwalili widoki i zachwycali się zimą w Tatrach. 

"Nastrój niczym w Boże Narodzenie"

Również Karkonoski Park Narodowy podzielił się na Facebooku zimowymi nagraniami. W poniedziałek na profilu KPN pojawił się filmik ze spaceru szlakiem z Borowic do Odrodzenia. Z kolei nagranie, które zostało opublikowane przez park we wtorek rano, opisem nawiązuje do nadchodzących świąt.

Nastrój niczym w Boże Narodzenie

- komentują pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego. Jedna z osób dodała, że słychać nawet tętent lecących reniferów. 

Uwaga na szlakach

Zima to jednak nie tylko bajkowe obrazki rodem z disneyowskiej Krainy Lodu. To również trudne warunki panujące na szlakach. W komunikacie turystycznym przypomina o tym Tatrzański Park Narodowy, który przestrzega, że na trasach leży śnieg, wiele z nich jest nieprzetartych, jest ślisko, a dni są coraz krótsze i szybko robi się ciemno. 

TPN ostrzega też przed silnym wiatrem, spadającymi kamieniami oraz radzi, co robić w przypadku spotkania z niedźwiedziem. Pracownicy parku przypominają również o zamkniętych odcinkach niektórych szlaków. Cały komunikat można przeczytać na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Informacje dla turystów opublikował również Karkonoski Park Narodowy. Na Facebooku czytamy, że szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki został zamknięty na odcinku nieczynne schronisko Nad Łomniczką - Dom Śląski. KPN apeluje, aby korzystać z innych szlaków. Odcinek zostanie ponownie otwarty, gdy zejdzie pokrywa śnieżna.

Zobacz wideo Idziesz zimą w góry? Sprawdź stopień zagrożenia lawinowego
Więcej o: