Śnieg w górach. Internet zasypały zimowe zdjęcia. "Nastrój niczym w Boże Narodzenie"

Od kilku dni w górach trwa prawdziwa zima. Śniegiem sypnęło nie tylko w Tatrach, lecz także w Bieszczadach czy Karkonoszach. Media społecznościowe od razu obiegły zdjęcia i filmy, na których uwieczniono bajkowe, zimowe krajobrazy. Internauci nie kryją zachwytu.

Zima zawitała w polskie góry. Od kilku dni w mediach społecznościowych można podziwiać zimowe zdjęcia. Gdy patrzy się na nie, czuć, że święta już coraz bliżej. Choć nie wiadomo, czy na nizinach też sypnie w tym czasie śniegiem.

Zimowe obrazki z Bieszczad

Mnóstwo zdjęć i filmów z zasypanych śniegiem Bieszczad można oglądać na facebookowym profilu Nadleśnictwa Baligród. Ośnieżone drzewa i drogi, ukryta pod śniegiem Łopienka, a nawet zimowy spacer niedźwiedzia - to wszystko udało się uwiecznić tamtejszym leśniczym.

Tegoroczne Andrzejki w Łopience wyjątkowo zimowe. Śniegu jest trochę i mroźno, minus trzy, minus cztery. Godzina między 15 a 16. Biało, pusto... Tak łopienkowo, chciałoby się powiedzieć

- opowiada na nagraniu leśniczy Kazimierz Nóżka.

Komentujący byli zachwyceni zimowymi widokami z Bieszczad. "Urocze miejsce", "Oj, jak łopienkowo. Bardzo zatęskniłam", "Przepiękne te Bieszczady" - pisali.

Śnieg na MaderzeZima na wyspie wiecznej wiosny. Na Maderze spadł śnieg

"Czujecie tę magię świąt?"

Śnieg dopisał również w Tatrach. Fotograf krajobrazu Tomek Marciniak w niedzielę wieczorem opublikował na swoim profilu kilka zdjęć z zasypanego śniegiem Zakopanego. Możemy na nich zobaczyć m.in. kaplicę na Jaszczurówce w zimowej scenerii oraz pokryte śniegiem Krupówki. 

Czujecie tę magię świąt?

 - zapytał pod jednym ze zdjęć fotograf. Z kolei przy innym podzielił się swoimi skojarzeniami.

Mam odczucie, że w tym miejscu siadają duchy zakopiańczyków i toczą dyskusje, pykając drewnianą fajkę.

Z kolei fotograf Marcin Kęsek w poniedziałek rano podzielił się zimowym nagraniem z wjazdu na Kasprowy Wierch. Komentujący chwalili widoki i zachwycali się zimą w Tatrach. 

"Nastrój niczym w Boże Narodzenie"

Również Karkonoski Park Narodowy podzielił się na Facebooku zimowymi nagraniami. W poniedziałek na profilu KPN pojawił się filmik ze spaceru szlakiem z Borowic do Odrodzenia. Z kolei nagranie, które zostało opublikowane przez park we wtorek rano, opisem nawiązuje do nadchodzących świąt.

Nastrój niczym w Boże Narodzenie

- komentują pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego. Jedna z osób dodała, że słychać nawet tętent lecących reniferów. 

Uwaga na szlakach

Zima to jednak nie tylko bajkowe obrazki rodem z disneyowskiej Krainy Lodu. To również trudne warunki panujące na szlakach. W komunikacie turystycznym przypomina o tym Tatrzański Park Narodowy, który przestrzega, że na trasach leży śnieg, wiele z nich jest nieprzetartych, jest ślisko, a dni są coraz krótsze i szybko robi się ciemno. 

TPN ostrzega też przed silnym wiatrem, spadającymi kamieniami oraz radzi, co robić w przypadku spotkania z niedźwiedziem. Pracownicy parku przypominają również o zamkniętych odcinkach niektórych szlaków. Cały komunikat można przeczytać na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Ratownicy GOPR w akcjiGOPR poszukuje ratowników. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby wstąpić w jego szeregi?

Informacje dla turystów opublikował również Karkonoski Park Narodowy. Na Facebooku czytamy, że szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki został zamknięty na odcinku nieczynne schronisko Nad Łomniczką - Dom Śląski. KPN apeluje, aby korzystać z innych szlaków. Odcinek zostanie ponownie otwarty, gdy zejdzie pokrywa śnieżna.

Zobacz wideo Idziesz zimą w góry? Sprawdź stopień zagrożenia lawinowego
Więcej o: