Koniec "american dream". Inny kraj najbardziej pożądany, ale nie u Polaków

Polacy marzą o tym, żeby przeprowadzić się do Niemiec, Niemcy do Szwajcarii, a Francuzi do Kanady. Nie tylko zresztą oni, ale również mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Meksyku i 27 innych krajów. Z raportu przygotowanego przez serwis Remitly wynika, że Kanada jest ziemią obiecaną dla wielu ludzi. Oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa, może pochwalić się niską stopą bezrobocia, ma przyjaznych mieszkańców i zachwycające krajobrazy.

Remitly - startup finansowy, który pomaga ludziom przesyłać pieniądze za granicę - przeanalizował dane wyszukiwania w przeglądarce Google, biorąc pod uwagę średnią miesięczną liczbę wyszukiwań fraz związanych z przeprowadzką za granicę. Następnie firma sklasyfikowała najczęściej wyszukiwane lokalizacje. Wyniki są zaskakujące. Okazuje się, że Stany Zjednoczone już nie nęcą "american dream", mieszkańcy mroźnej północy marzą o słonecznej Hiszpanii i raczej mało kto marzy o przeprowadzce do Włoch. Wciąż wysoko na liście znajdują się Niemcy.

Gdzie chcą przeprowadzić się Polacy?

W Europie Środkowej wielu mieszkańców chciałoby przenieść się do Niemiec (osiem wskazań). Polacy, a także Turcy, Rumunii, Bułgarzy, Czesi czy Grecy lepszą przyszłość widzą w kraju rządzonym przez Angelę Merkel. Polskę wskazali nasi sąsiedzi ze Wschodu. Co zgadzałoby się z obecnością Ukraińców w naszym kraju. Węgrzy natomiast chętnie przeprowadziliby się do Holandii.  

Mieszkańcy Europy Środkowej chcieliby się przeprowadzić do NiemiecMieszkańcy Europy Środkowej chcieliby się przeprowadzić do Niemiec Remitly

Numer jeden - Kanada

Największym zaskoczeniem rankingu jest Kanada. Mieszkańcy 30 krajów, w tym Wielkiej Brytanii, Indii czy Meksyku wskazali ten kraj jako miejsce, w którym chcieliby zamieszkać. Co ciekawe, Amerykanie nie wskazali sąsiada, ale Japonię, która zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej (13 wskazań). Popularność tego kraju wynika z wysokiego poziomu bezpieczeństwa, niskiego bezrobocia oraz wysokiej jakości życia. Do Japonii chcieliby się przeprowadzić mieszkańcy m.in. Australii i Czarnogóry.

Nie Włochy, a Hiszpanię wskazało aż 12 przedstawicieli różnych krajów. Wśród nich mieszkańcy Argentyny i Holandii, a także sześć krajów Ameryki Południowej oraz Szwecja i Finlandia. Zdaniem Remitly popularność Hiszpanii wynika z "doskonałej opieki zdrowotnej, ogólnego poziomu bezpieczeństwa i fantastycznej jakości życia".

Mapa przygotowana przez serwis RemitlyMapa przygotowana przez serwis Remitly Remitly

Stany Zjednoczone już tylko dla Rosjan i Norwegów są spełnieniem marzeń o amerykańskim śnie. Wielka Brytania jest wysoko na liście u mieszkańców Japonii i Saint Lucii.

Oprócz rankingu, Remitly stworzył również ciekawą, oznaczoną kolorami mapę, która pokazuje najpopularniejsze miejsca, do którego chcieliby się przenieść obywatele każdego kraju.

Źródło: Remitly, Forbes 

Zobacz wideo Jaworzno. Kotka "wtargnęła" do radiowozu. Policja pokazała urocze nagranie
Więcej o: