Do Polski wchodzi nowa tania linia. Na razie uruchamia dwa połączenia

Pod bokiem Wizz Aira i Ryanaira rośnie konkurencja. Pod koniec marca z dwóch lotnisk w Polsce polecimy do Kijowa liniami SkyUp. Tani ukraiński przewoźnik rozszerza zakres swojego działania o inne kraje.

SkyUp to ukraiński tani przewoźnik, który po dwóch latach funkcjonowania na rynku lokalnym, postanowił rozszerzyć swoją działalność i realizować międzynarodowe trasy. Z letniego rozkładu lotów przewoźnika wynika, że SkyUp od marca przyszłego roku będzie realizował 60 tras do 21 krajów z Zaporoża, Lwowa, Charkowa i Kijowa.

Przewoźnik nie zapomina o Polsce i w przyszłym roku 28 marca na lotnisko Boryspol zostanie uruchomiona trasa z lotniska w Modlinie. Loty będą realizowane aż pięć razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i i niedziele. Z Modlina samoloty mają startować o godzinie 18:50, w Kijowie lądowanie zaplanowane jest na godz. 21:30. Za bilet zapłacimy od 22 dol. (ok. 82 zł)

Dzień później, czyli 29 marca polecimy z Gdańska do Kijowa. Loty będą realizowane trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i soboty. Bilet kosztuje od 48 dol. (ok. 179 zł).

Konkurent dla irlandzkiego i węgierskiego przewoźnika 

Wszystko wskazuje na to, że Ryanair przestanie być jedynym tanim przewoźnikiem na lotnisku w Modlinie. Ukraińskie tanie linie lotnicze to nowy gracz na polskim rynku. Irlandzkie i węgierskie firmy, które jak dotąd dominowały, rywalizując jedynie między sobą, teraz muszą przygotować się na nadejście nowej konkurencji.

Jak zauważa serwis Fly4Free, dodatkowym atutem nowych linii jest fakt, że SkyUp będzie kursował na tych dwóch trasach z większą częstotliwością. Ryanair wykonuje z Modlina do Kijowa cztery kursy tygodniowo, natomiast WizzAir lata do stolicy Ukrainy jedynie dwa razy w tygodniu. Pod tym względem nowa linia deklasuje rywali. Częstsze połączenia mogą szybko sprawić, że część pasażerów zacznie latać z nowym przewoźnikiem.

Na lotnisku w Gdańsku SkyUp będzie przede wszystkim konkurował z węgierskimi liniami lotniczymi WizzAir. Pozostało już tylko kilka miesięcy na start pierwszych samolotów SkyUp z Polski. Już niedługo będziemy mogli oglądać z zainteresowaniem, w jaki sposób przewoźnicy będą chcieli przyciągnąć klientów.

Źródło: fly4free.pl 

Zobacz wideo Pod maską luksusowego Porsche przemycał zegarki na Ukrainę
Więcej o: