W samolocie wyśpisz się jak u siebie? Lufthansa testuje nowe rozwiązanie

Lufthansa rozpoczyna testowanie nowej opcji. W ofercie dotyczącej klasy ekonomicznej w Boeingach 747-8 pojawiła się możliwość wykupienia łóżek. Na początek dostępne będą tylko na trasie z Frankfurtu do Sao Paulo. Testy potrawają od 18 listopada do połowy lub końca grudnia.

Od tego, jak rozwiązanie przyjmą pasażerowie, będzie zależało, czy Lufthansa na stałe wprowadzi łóżka w klasie ekonomicznej do swojej oferty. Wygodna opcja ma dotyczyć połączeń długodystansowych.

Serwis Simple Flying przypomina, że łóżka w klasie ekonomicznej w gruncie rzeczy nie są niczym nowym. W niektórych liniach pasażerowie, którym zależy na większej wygodzie, mogą już wykupić taką opcję. Z kolei przewoźnicy czerpią wtedy zyski z miejsc siedzących, które się nie sprzedały. W swojej ofercie mają to np. linie Air New Zealand oraz All Nippon Airways.

 
 

Jak wygląda "łóżko" w klasie ekonomicznej?

Rzecznik Lufthansy wyjaśnił serwisowi, jak wygląda oferta testowa przewoźnika na trasie z Frankfurtu do Sao Paulo (podróż między tymi miastami trwa 12 godzin i jest to lot nocny). Za dodatkową opłatą pasażerowie będą mogli zarezerwować rząd trzech lub czterech miejsc w klasie ekonomicznej. Ma je wówczas tylko dla siebie. Przewoźnik w cenie zapewnia materac, poduszkę oraz koc. Linia zapewnia, że pod względem jakości jest jak w klasie biznes.

Dodatkowo pasażerowie, którzy wykupią takie miejsca leżące, będą mogli wejść na pokład jako pierwsi. To da im czas na rozłożenie się na swoich miejscach.

W związku z tym, że na razie jest to rozwiązanie testowe, nie można wykupić go z wyprzedzeniem, a dopiero przy stanowisku odprawy lub bramce. Obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy. Jak dowiadujemy się z biura prasowego Lufthansy, w tej fazie pełen rząd trzech lub czterech siedzeń dostępny jest za dodatkową opłatą 220 euro lub 260 dolarów w jedną stronę. Opłata jest możliwa jedynie przy użyciu karty płatniczej.

Zobacz wideo Linie lotnicze co jakiś czas próbują nowych rozwiązań. Dzięki tej poduszce wyśpisz się jak w łóżku
Więcej o: