Mieszkańcy austriackiej wioski mają dość niewybrednych żartów. Fucking wkrótce zmieni nazwę

Fucking to nieduża miejscowość w Górnej Austrii. Znajduje się niedaleko Salzburga. Niedługo jednak trzeba będzie jej szukać na mapie pod inną nazwą. W styczniu 2021 roku wioska zmieni nazwę. Mieszkańcy mają dość kpin i żartów.

Już od 1 stycznia 2021 roku austriacka miejscowość Fucking zmieni nazwę na Fugging. Jak informuje serwis Der Kurier, rada gminy zatwierdziła wniosek miejscowej ludności, która miała dość żartów i kpin z wioski.

Wszystko przez skojarzenia z angielskim słowem fucking, które jest wulgaryzmem. Nazwa przyciągała turystów, którzy chcieli zrobić sobie zdjęcie z przydrożną tablicą. Wielokrotnie dochodziło nawet do kradzieży znaku. Teraz tablica jest wbetonowana w ziemię.

Zobacz wideo Obcokrajowcy vs. polskie związki frazeologiczne

Z kolei serwis Politico donosi, powołując się na artykuł Daily Mirror z 2012 roku, że mieszkańcy musieli reagować na nagie pary, które wygłupiały się przed znakiem drogowym. Sytuacji nie poprawiali lokalni przedsiębiorcy, którzy oferowali pocztówki z niefortunną nazwą, a także promowane nią piwo.

Na informację o zmianie nazwy miejscowości zareagowali już internauci. Na Twitterze pojawiły się żartobliwe wpisy na ten temat.

Fucking ma długą tradycję

Nazwa Fucking jest znana co najmniej od 1070 roku. Serwis Der Kurier wyjaśnia, że pochodzi prawdopodobnie od Adalperta von Vucckingena, który żył w tym regionie w XI wieku. Mówi się też o bawarskim szlachcicu o imieniu Focko, który miał założyć tu osadę już w VI wieku. Przyrostek "-ing" jest z kolei popularnym zakończeniem nazw miejscowości w bawarskim obszarze językowym. 

Austriacki serwis zauważa, że miejscowość niedaleko Salzburga nie jest jedyną o takiej nazwie. W Dolnej Austrii w gminie Obritzberg-Rust istnieje wieś o nazwie Fugging. Jednak nie zawsze się tak nazywała - wcześniej również była znana jako Fucking. Nazwę zmieniono tam w 1836 roku.

Więcej o: