TOPR podzielił się zdjęciami z nurkowania w Morskim Oku. Niezwykły skarb na dnie

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe opublikowało zdjęcia ze szkolenia swojej Sekcji Nurkowej, które odbyło się w listopadzie. Na fotografiach widać wrak łodzi, która kiedyś służyła do przewozu turystów. Internauci są zachwyceni zdjęciami. Takie skarby kryje Morskie Oko.

TOPR wyjaśnia, że szkolenie miało częściowo zastąpić planowane wcześniej działania w jaskiniach. Te nie były możliwe do zrealizowania ze względu na ograniczenia pandemiczne. Pogotowie zapewnia, że podczas zajęć nurkowych dołożono wszelkich starań, by reżim sanitarny był zachowany.

Uczestnikami szkolenia byli członkowie sekcji, kandydaci, a także instruktorzy. W ramach zajęć trenowano między innymi nurkowanie w warunkach ograniczonej widoczności oraz dokonywano nurkowań zwiadowczych na obszarze Morskiego Oka.

Morskie Oko. Wyjątkowy skarb na dnie

Uwagę internautów przyciągnęły zdjęcia autorstwa Sławomira Paćko, na których widać wrak łodzi. TOPR wyjaśnia, że jest to "Syrena", która wiele lat temu służyła do przewozu turystów przez Morskie Oko

Przez lata zaginiona, odnaleziona została 5 lat temu przez nurków TOPR przy okazji działań szkoleniowych

- piszą ratownicy. Mimo że odkrycia dokonano już pięć lat temu, komentujący nie kryli zachwytu podwodnym skarbem.

Polski Titanic odnaleziony.
Ale czad!
Zdjęcia petarda! Fajnie móc spojrzeć na takie perełki ze szkoleń.

Niektórzy pytali też, w którym miejscu dokładnie i na jakiej głębokości znajduje się łódź. Pojawiły się komentarze użytkowników, że na głębokości 15 metrów, TOPR jednak nie skomentował tych pytań.

Morskie Oko to największe jezioro tatrzańskie. Co roku przyciąga tysiące turystów. Leży u podnóża Mięguszowieckich Szczytów na wysokości 1395 m n.p.m.

Więcej o: