Deepspot pod Warszawą oficjalnie otwarty. Można nurkować w najgłębszym basenie świata

Deepspot w Mszczonowie to najgłębszy basen na świecie - można w nim zanurkować na głębokość 45,4 metra. Do niedawna, ze względu na epidemię, nie było do końca wiadomo, kiedy obiekt zostanie otwarty. W weekend na fanpage'u Deepspotu pojawiła się jednak informacja, że od 21 listopada będzie już można z niego korzystać.

O Deepspocie pisaliśmy na początku października tego roku. Wówczas prezes obiektu Michał Barszczyński wyjaśniał nam, że jest to najgłębszy i najnowocześniejszy basen na świecie. Nie tylko do nurkowania. Ma ponad 45 m i 40 cm głębokości, a w całym basenie zmieści się 8 tysięcy metrów sześciennych wody, czyli tyle, ile w 27 basenach olimpijskich.

Zobacz wideo Nie tylko w Polsce mamy wyjątkowe baseny. Ten basen "tylko dla orłów" wystaje 150 m nad ulicą

Głównymi odbiorcami basenu mają być scubadiverzy, których liczbę szacuje się w Polsce na 200 tysięcy. - Najważniejsi w całym przedsięwzięciu są tzw. first timerzy, czyli ludzie, którzy mają ochotę spróbować tej aktywności. Zatem czekamy zarówno na tych, którzy zadebiutują w podwodnym świecie, jak i na tych, którzy chcą tu kontynuować swoją pasję - mówił.

Wtedy, ze względu na epidemię, nie było dokładnie wiadomo, kiedy basen zostanie otwarty. W weekend na fanpage'u obiektu pojawiła się jednak informacja, że od 21 listopada można oficjalnie korzystać z Deepspotu. 

Nasza oferta jest skierowana do osób zainteresowanych udziałem w zajęciach sportowych: scuba diving, freediving i początkujących, którzy chcą spróbować tych sportów pod okiem naszego instruktora!

- czytamy w poście.

Rezerwacji można dokonywać na oficjalnej stronie obiektu. Do wyboru jest zarówno scuba diving, jak i freediving. Dostępna jest tam również strefa dla instruktorów, którzy chcą szkolić w Deepspocie swoich kursantów.

Basen otwarty jest codziennie. Po wejściu na stronę wyświetla się komunikat, który informuje o działalności obiektu pod kątem obecnie obowiązujących obostrzeń. 

(...) w tym okresie działalność Deepspot zostaje ograniczona do usług związanych z udostępnianiem basenu dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych.
 
 

Osoby, które kupiły vouchery w przedsprzedaży, mogą zamienić je na rezerwację odpowiednich usług prowadzonych w trybie zajęć sportowych.

Wprowadzony został również reżim sanitarny. Z komunikatu dowiadujemy się, że została ograniczona maksymalna liczba osób, które mogą przebywać na basenie w tym samym czasie, między zajęciami zapewnione zostały przerwy, zaś zajęcia odbywają się bez udziału publiczności. Obiekt jest na bieżąco dezynfekowany, przygotowane zostały też płyny dezynfekujące dla klientów. Ponadto na terenie Deepspotu poza basenem należy nosić maseczkę i zachowywać dystans społeczny.

Więcej o: