Pasażer dostał od amerykańskiej linii lotniczej zakaz lotów. Pokazał, co zrobić, by nie płacić za bagaż

Jeden z pasażerów linii lotniczej Spirit Airlines miał otrzymać od przewoźnika pismo, w którym ten informuje go, że został objęty zakazem podróżowania samolotami linii. Wszystko przez to, że mężczyzna podzielił się na TikToku sposobem na to, co zrobić, żeby nie płacić za bagaż podręczny.

Jak podaje amerykański serwis Fox News, mężczyzna o nicku RobKAllDay zamieścił we wrześniu na TikToku nagranie, na którym pokazuje, jak można uniknąć płacenia za bagaż podręczny w taniej linii lotniczej Spirit Airlines. Pasażer pokazał, jak manipuluje przy elektronicznej karcie pokładowej w sekcji dotyczącej bagażu podręcznego - liczbę zero zamienia na jedynkę. Jednocześnie w opisie do wideo przyznał, że nigdy nie skorzystał z tego sposobu. Film dostępny jest w tym miejscu.

Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? Powodów jest wiele

Teraz okazało się, że film prawdopodobnie dotarł do przedstawicieli Spirit Airlines. Użytkownik TikToka zamieścił kolejne wideo, na którym pokazuje pismo, które miał otrzymać od przewoźnika. Wynika z niego, że mężczyzna dostał dwuletni zakaz lotów samolotami linii z powodu nagrania, które zamieścił w sieci.

Stworzyłeś na platformie społecznościowej TikTok wideo, na którym pokazujesz użytkownikom, jak manipulować kartą pokładową Spirit Airlines (...). Co więcej, jak wynika z komentarzy pod filmem, doradzałeś użytkownikom, jaką aplikację powinni pobrać, aby dokonać oszustwa

- można wyczytać w liście wysłanym przez Spirit Airlines. Przewoźnik poinformował również, że jeśli mężczyzna będzie próbował kupić bilet na lot tymi liniami, zostanie on automatycznie anulowany bez zwrotu pieniędzy. Dopiero po dwóch latach będzie mógł ubiegać się o zniesienie zakazu lotów. Mężczyzna będzie musiał zapewnić, że będzie zachowywał się odpowiednio w czasie korzystania z usług linii.

Więcej o: