Najwyższa "ścieżka w chmurach" w Polsce pnie się w górę. Zjawiskowy design, zaskakujące atrakcje. "Pierwsza półka Europy"

Na Dolnym Śląsku w Świeradowie-Zdroju powstaje kolejna w Polsce "ścieżka w chmurach". - Będzie to naprawdę pierwsza półka Europy - mówił w telewizji StrimeoTV burmistrz miasta Roland Marciniak. - Dużo bardziej wyprzedzająca podobne już istniejące atrakcje.

Tego typu atrakcje cieszą się dużą popularnością wśród turystów. W koronach drzew mogą pospacerować zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby z niepełnosprawnością. Wieża widokowa w Krynicy-Zdrój, która wznosi się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m), została uhonorowana tytułem "Budowli roku" i jest chętnie odwiedzana przez urlopowiczów.

Inwestorzy wieży widokowej w Świeradowie-Zdroju chcą przebić obecną liderkę i planują, aby ich budowla była największa w Polsce. Całość ma wznosić się na wysokość ok. 70 m, a górna platforma widokowa ma znajdować się na wysokości 55 m. Wszystko to będzie połączone z trzema kilometrami ścieżek dydaktycznych w koronach drzew.

- Będzie to naprawdę pierwsza półka Europy - mówił w telewizji StrimeoTV burmistrz miasta Roland Marciniak. - Dużo bardziej wyprzedzająca podobne już istniejące obiekty. Dzięki atrakcyjnemu designowi i innym funkcjom poznawczo-edukacyjnym staniemy się bardziej atrakcyjni dla tych, którzy oczekują od miasta czegoś więcej niż tylko uzdrowisko, czyli żeby móc spędzić czas z rodziną w sposób atrakcyjny i z lekkim dreszczykiem adrenaliny.

 

Do realizacji inwestycji zaproszono czeskiego inwestora – Jiríego Rulíška, który projektował także wieżę w Dolni Moravie w Czechach.

- Nie chcemy, żeby wieża Sky Walk była tylko punktem widokowym. Pragniemy stworzyć miejsce dla ludzi, którzy szukają ruchu i przeżyć - mówił Jirí Rulíšek. - Nie zapomnieliśmy także o dzieciach i dla nich przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji.     

Na miłośników adrenaliny będzie czekać ponad 100-metrowa zjeżdżalnia (29 stopni nachylenia), którą będzie można zjechać na dolny poziom konstrukcji, a poza tym tunele imitujące sieć pająka czy przeszklona platforma widokowa na wysokości 65 m. 

Dodatkowo obiekt będzie podświetlany i dostępny dla turystów również po zmroku. - W nocy będziemy nasłuchiwać rykowiska jeleni, oglądać na podczerwień nietoperze. Pragniemy stworzyć szeroką ofertę edukacyjną dla każdego - opowiada burmistrz. 

Prace budowlane już ruszyły. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na wiosnę 2021 r. będziemy mogli wybrać się na podniebny spacer w Świeradowie-Zdroju. Inwestycja ma kosztować ok. 40 mln zł. 

Świeradów-Zdrój to górska miejscowość wypoczynkowa i uzdrowiskowa. To doskonałe miejsce do wycieczek w Góry Izerskie. Leży nieopodal granicy z Czechami i Niemcami, w otoczeniu miast: Jelenia Góra, Gryfów Śląski, Lubań, Zgorzelec, Szklarska Poręba. Ze Świeradowa blisko także do czeskiego Liberca lub Görlitz w Niemczech. W uzdrowisku leczy się choroby reumatyczne, układu krążenia i nerwowego.

Źródło: StrimeoTV

 
Więcej o: