140 Polaków utknęło w kwarantannie w Egipcie. Biuro podróży oferuje im bezpłatne wakacje

Turyści z Polski, którzy utknęli w kwarantannie z powodu błędnie wykonanych testów na koronawirusa, mogą liczyć na rekompensatę. Biuro podróży Itaka przeprasza i oferuje bezpłatny tygodniowy pobyt z wyżywieniem w Marsa Alam.

O zdarzeniu pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Z Polski do Egiptu poleciało 360 turystów. Podczas obowiązkowych testów na lotnisku u ok. 140 z nich wykryto koronawirusa. Część z nich zgłaszała wątpliwości wobec wiarygodności badań.

"Żadna z tych osób nie ma objawów, wszyscy czujemy się dobrze. Niektórzy przechodzili COVID-19 kilka miesięcy temu, a mimo wszystko ich testy okazały się pozytywne. Inni mają testy negatywne z zeszłego tygodnia przeprowadzone w Polsce" - mówiła jedna z turystek portalowi Onet. Dodała również, że na teren hotelu nie został wypuszczony prywatny lekarz, a turystów powiadomiono, że jeżeli przeprowadzą testy prywatnie, to nie będą one uznane.

Organizator wyjazdu ocenił sytuację podobnie. Po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia podjęto decyzję o ponownym przeprowadzeniu testów. Drugie badanie wykazało, że spośród 148 przebadanych osób jedynie cztery są zakażone.

Biuro podróży przeprasza

"Naszą intencją jest zawsze komfortowy i beztroski wypoczynek. Niestety, w tym przypadku błędnie przeprowadzone testy sprawiły, że nasi klienci przeżyli stres, jaki nie powinien mieć miejsca na wakacjach" - czytamy w komunikacie biuro podróży Itaka cytowanym przez radio Zet.

Wszystkim klientom, których dotyczyły problemy z błędnie wykonanymi testami na COVID-19, zaproponowano bezpłatny tygodniowy pobyt z wyżywieniem w hotelu, w którym mieli rezerwację. Mogą wykorzystać go do końca maja 2021 r. Jedyne, za co będą musieli zapłacić, to przelot.

"Klienci otrzymali listy z przeprosinami za wszelkie niedogodności i stres, jakie spotkały ich podczas wyjazdu do Egiptu. Jednocześnie poczyniliśmy wszelkie możliwe starania, aby zminimalizować te niedogodności podczas pobytu w Egipcie i monitorowaliśmy sytuację na miejscu całodobowo, korzystając ze wszystkich możliwych źródeł informacji oraz pomocy rezydentów i kontrahentów" - możemy przeczytać w dalszej części komunikatu biura.

Na razie Egipt nie zmaga się z druga falą epidemii koronawirusa. W piątek 16 października potwierdzono tam 118 nowych przypadków zakażenia. Od początku września dzienna liczba zachorowań nie była wyższa niż 200 przypadków. Łączna liczba zakażeń w Egipcie to ponad 104 tys. przypadków, liczba ofiar przekroczyła sześć tys.

Źródło: onet.pl / radiozet.pl

Zobacz wideo Kuchnia egipska, czyli przysmaki znad Nilu, których musisz spróbować
Więcej o: