Włochy kuszą "biurem z widokiem na morze" i domami za 1 euro

Pracujesz zdalnie? Może przeniesiesz się do Toskanii, a może do Castropignano w regionie Molise? Włochy kuszą turystów domami za 1 euro i bardzo przystępnymi cenami za wynajem pokojów czy apartamentów, oferując "biuro z widokiem na morze".

Druga fala pandemii paraliżuje Europę. Wiele firm przechodzi na tryb pracy zdalnej. Tę właśnie sytuację chcą wykorzystać lokalne władze we Włoszech, które mają pomysł, jak ratować branżę turystyczną i przygotowały ciekawą ofertę dla osób mogących wykonywać swoją pracę z każdego zakątka świata.

Toskania i Apulia 

We Włoszech praca zdalna nazywana jest "smart working". Taka "smart oferta" czeka m.in. na turystów w Apulii. Do wyboru biura w malowniczej krainie Salento zachęca burmistrz Otranto, Pierpaolo Cariddi, który wśród walorów wymienia spokój, powolny rytm życia, "biuro z widokiem na morze" i bezpłatny internet.

SalentoSalento Marco Rubino / shutterstock

Połowę kosztów wynajmu domu oferuje natomiast miejscowość Santa Fiora koło Grosseto w Toskanii. To jedno z najpiękniejszych miasteczek w całych Włoszech. Władze mają pomysł, jak przejść czas pandemii suchą stopą i chcą zamienić całą miejscowość w obszar pracy zdalnej, dlatego oprócz przepięknych widoków gwarantują dostęp do szybkiego internetu.

Santa FioraSanta Fiora Popovsun /shutterstock

Domy za 1 euro

W miejscowości Castropignano w regionie Molise można natomiast nabyć domy za symboliczne kwoty. Nicola Scapillati, burmistrz Castropignano podjął decyzję o podarowaniu stu domów w historycznym centrum  miasta za 1 euro. Warunkiem otrzymania takiej nieruchomości jest jej odnowienie. Decyzja wynika z wyludnienia miasta. Obecnie w miejscowości żyje ok. 900 osób.

Źródło: www.piazzasalento.it / conszurigo.esteri.it

Zobacz wideo Koronawirus. Jakie obostrzenia obowiązują poza Polską?
Więcej o: