Wizz Air zacznie latać z kolejnego lotniska w Polsce. Pierwsze loty w listopadzie

Wizz Air dodaje do listy polskich lotnisk, z których lata, również to w Rzeszowie. Pierwsze loty mają się odbyć 6 listopada. Węgierski przewoźnik poleci do Eindhoven w Holandii.

O tym, że Wizz Air zacznie latać z Rzeszowa poinformowało na swoim fanpage'u na Facebooku samo lotnisko. 

Trasą, która zainauguruje loty węgierskiego przewoźnika z Rzeszowa będzie połączenie z holenderskim Eindhoven. Miasto leży około 125 km od Amsterdamu. Podróż samochodem lub pociągiem z Eindhoven do stolicy Holandii trwa około półtorej godziny.

Pierwszy lot odbędzie się 6 listopada. Wizz Air będzie latał do Eindhoven dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i piątki. Od grudnia rozkład ulegnie zmianie i połączenia zostaną przeniesione na wtorki oraz soboty. Listopadowe loty z Polski kosztują 129 lub 109 zł. Powrotne 69 zł.

Zobacz wideo Jak oszczędzają tanie linie lotnicze?

"Wizz Air kontynuuje rozwój siatki niskokosztowych połączeń w Polsce. Z ogromną radością ogłaszamy naszą pierwszą trasę z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka do Eindhoven, przy zachowaniu najwyższych standardów w zakresie protokołów dotyczących bezpieczeństwa i higieny. Jesteśmy przekonani, że nasze nowe połączenie do Niderlandów zyska uznanie wśród naszych klientów" - powiedział George Michalopoulos, członek zarządu ds. handlowych w Wizz Air.

"Wiadomość to przełomowy moment w historii portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Naszym strategicznym celem jest zwiększanie liczby współpracujących z nami przewoźników, dlatego doceniamy decyzję linii Wizz Air, by rozpocząć operowanie z naszego lotniska. Mam nadzieję, że nowa trasa to początek długoterminowej współpracy umożliwiającej rozwój naszej siatki połączeń" - dodał Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Rzeszowskie lotnisko będzie już dziewiątym polskim portem, z którego "landrynka" realizuje połączenia.

Więcej o: